1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquareef x50 - 70W / Maxspect razor 70w

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde R1sk tarafından 11 Haziran 2016 başlatılmıştır.

?

Sizce hangisi ?

Anketin kapanma tarihi 18 Haziran 2016.
  1. Aquareef x50 - 70W

100,0%
  2. Maxspect Razor 70w

oy sayısı 0
    0,0%
  1. R1sk

R1sk

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Caner Topcu
    Merhaba tankım 60x50x50h ebatında.

Soft ve LPS türlerin olduğu bir tank .

Bu iki ürünü inceliyorum maxspect icin yabanci forumlarda biseyler var ancak aquareef x serisi yeni bir urun hakkında hiç tecrübe bulamadım.

Aşağıda teknik özellikleri yazdım sizden seçim konusunda yardimci olmanız, kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını rica ediyorum, saygılar.

--Aquareef x50 - 70W

50 cm uzunluğunda , pasif soğutma. , 166 adet Semiled, 8 renk , gun simulasyonu ve effectler, wifi kontrolü , android ve ios ile mobil kontrol edebilme

8000 K Beyaz

5000 K beyaz

450 nm mavi

440 nm Royal mavi

640-660 nm kırmızı

420-430 nm UV

--Maxspect Razor - 70W

26 cm uzunluğunda , pasif sogutma, 19 adet Cree ve semiled, gün simülasyonu var ancak wifi ve mobil cihazlar üzerinden kontrol yok, sanırım sadece üstündeki düğme ile kontrol ediliyor.

2x cree xt-e 7000 k

2x cree xb-d 5000 k

2x cree xb-d 3500 k

2x cree xb-d 455-460 nm

2x cree xb-d 465-475 nm

2x cree 450-460 nm

1x semiled 400-410nm

1x semiled 410-420 nm

1x semiled 420-430 nm

2x semiled 440-450 nm

2x semiled 470-480 nm

ka2n bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Muhattap bulabilmeniz açısından Aquareef mantıklı geliyor bana. Diğer değerleri nedir bilemeyeceğim. Anlamadığım konular. Ama şayet ürün bozulursa veya arızalınrsa yerli imalat sizi daha az üzecektir. İthalatçı ile üreticinin bir olacağını sanmıyorum.b

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ontheway ve 8020_r31s bunu beğendi.
  3. Jeddite

Jeddite

Ikiside guzel armatur. Soft ve lps icin problem yasamazsiniz. Ileride sps turlerinede yonelmek ister ve armaturun yetersiz geldigini dusunurseniz diy t5 eklemesi yapabilirsiniz.
    Portalda her iki armaturlede yapilmis kurulumlar mevcut vakit ayirip incelerseniz karar vermeniz daha da kolaylasir. Kisisel onerim ise bi sekilde denk getirebilirseniz, her iki armaturle aydinlatilan zaman icinde gelisim gostermis tanklari kendi gozunuzle gorup karar vermeniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İki armatürde olur sıkıntı yok. Kaan razordan çok memnun servisi ve garantisi de var arıza yaptı değışim ve tamir yapıyorlar. Yerli ürün tercihlerim arasında ilk sırada olur her zaman.

R1sk bunu beğendi.
  5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    İki ürünü de kullandım, ikisi de gayet güzel armatürler.
    Gerek malzeme, gerek led, gerek yazılım kalitesi olsun.

Kişisel görüşüm, x50 de kullanılmayan, ayarı kısılan çok sayıda led mevcut.
    Maxspect ise biraz daha verimli kullanılabiliyor.

Şunu da düşünmek lazım aralarında 2 kata yakın fiyat farkı var. Maddiyat sıkıntı değilse maxspect tercih ederdim, ya da biraz daha ekleyip pro cree2 modelini alırdım.

R1sk bunu beğendi.
  6. R1sk

R1sk

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Caner Topcu
    Herkese güzel yorumları için teşekkür ederim .. Sanırım sizlerinde dediği gibi kullanım ve imalatçı açısından değerlendirdiğim zaman Aqua Reef alacağım

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş