1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aquarium system protein skimmer modelleri

Başlığı 'Protein Skimmer Modelleri' kategorisinde veysel tarafından 31 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu gün varlığından yeni haberim olan new jet çırpıcı motorlu aquarium system instant ocean protein skimmer ile bizzat tanıştım.
    Tasarımdan anladığıma göre aqua macro ile aynı tasarım. Satan firma da orjianalinin aquarium system olduğunu firmaların birbirinden patent veya taklit yolu ile bazı ürünlerinin bu şekil de üretim yaptıkları gibi bir açıklama yaptı.

Modellerinin hepsi new jet çırpıcı motorlu en ufak boy olan skimm 400 fiyatı kendisi gibi küçük 300 civarlarında 1600 fiyatı ise 580- 600 lira civarı arası. Skimm 800 bu gün incelediğim ürün.
    Detayları bulup aktarmaya çalışacağım. Kalite olarak gayet kaliteli bir gövde ve parçalara sahip motorların kalitesi de biliniyor.

Foto yükleyemiyorum şu anda devamını ölçülerini tenik özelliklerini aktarmaya sonra devam edeceğim.

Tabi ki ekleyemeden geçemeyeceğim bu tip fiyatları gerçekten uygun ps modelleri var bir çok modele görede iş yapacağını düşünüyorum açıkçası çoğu yerde niye satılmıyor diye kendime sormadan edemiyorum. İncelemem bitsin tankıma uygun olanını kesinlikle alıp deneyeceğim.

Aqua macro 200 psim vardı, rio motor ve sesiyle çok cefa çekmişliğim var. Bu şekil new jet motorlu ps varken kesinlikle rio motoruyla uğraşmazdım. Kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini yazarsa sevinirim.
    aquarium_systems_skimm_2-1.jpg aquarium_systems_skimm.jpg

400 ve 800 modellerinde 1100 litre 18 w lık motorları kullanılıyor.

YIKIKTEMO ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Veysel abi paylaşım için teşekkürler.
    Bu ürün yalnız Türkiye'de değil, dünyada da pek tutmadı. Bu protein skimmer'lar pek yeni de sayılmaz. Emin olmamakla birlikte kafadan bir 5 yıl veriyorum ve dahasını bilmiyorum.
    Ancak olaya şöyle bakacak olursak; Deltec, Atb gibi markaların kullandığı new jet motorlu protein skimmer'lar var, üretildi ve satıldı.
    Hal böyleyken, bu fiyatlarla bu ürünleri almamak için herhangi bir sebep de yok.
    Başından beri uyuz olduğum bubble-magus'lardan kötü olacağını da hiç sanmıyorum zaten :D

Ayrıca vakti zamanında epey bir araştırmış olduğum için şöyle bir ekleme yapalım.
    Protein skimmer'ların hava emişleri konusunda herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak pek yüksek değiller.
    Io skimm 400, 400 litrelik tank için önerilse de; bence kaldırabileceği 100-150 lt
    Io skimm 800, 800 litrelik tank için önerilse de; ki motoru io skimm 400'ün aynısı bence 150-200 lt
    Io skimm 1200, 1200 litrelik tank için öneriliyor; bence 250-300 lt.
    Io skimm 1600, 1600 litrelik tank için öneriliyor; ki motoru io skimm 1200'ün aynısı bence 300-400 lt.

Protein skimmer'ın verdiği bilgilere göre çok gaddar davranmış olabilirim ama ben önce motora bakarım abi, motor mu diye :D
    Sonra da hava emişine bakarım, canlı yüküme göre :D

Beni biliyorsun, canlıyı gördüm mü basarım tanka, sonra nitrat hop aşağı hop yukarı zıplar durur :)

Tabii ki verdiğim değerler, tamamen kendi canlı yüküme göre verilmiştir arkadaşlar. Yanlış bilgi de olmasın, ben protein skimmer'ları yüklü tankta nitratı da 10 u geçirmeyecek seviyeye göre hesaplarım. Yoksa 100 litre için olan protein skimmer'ı 1 tonluk akvaryuma bağlasak yine bir şeyler yapmaya çalışacaktır ;)

Dipnot: ben de almayı düşünüyorum bir adet :D

TencoMelih, Alparslan, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Valla Burhan aslında demek istediğim, rio motor kullanacağıma newjet motor kullanırım hesabı, aquamacroların nasıl topladığını bilen ve kullanan insanlar olarak bunların daha efektif çalışacağına inanıyorum.

basma tulumba bunu beğendi.
  4. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Herkese iyi akşamlar. Burdaki yorumlar bir kaç kişinin tavsiyesi ve fiyat uygunlugundan dolayı 400 modelini alıp kurdum. Şuan akvaryumda conhc harici bişey olmadığından toplama haznesindeki su yeni yeni sararmaya başladı. Mesele şu ki evde çalışan bir ps nin ses durumunu bilmediğim için sessiz denilen cihaz bana gürültülü geldi. Video dan da anlayacağınız gibi. Bu ses normal mi pslerde anormal mi yoksa bu cihaz mı sesli anlamadım. Ama toplaması güzel.

5. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Motorla biraz oynayınız. Bilemiyorum ama biraz ses var gibi. Alet çünkü sessiz. Kullandım kısa bir süre.

veysel bunu beğendi.
  6. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Oynamaktan kastı anlayamadım nasıl yani?

7. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Parçaları söküp tekrar takınız, bir yere temas etmediğinden emin olunuz, hatta önce bir motorun yerini değiştiriniz suyun içinde hafifçe oynatarak; bakınız ses kesiliyor mu? Kesilmiyorsa dediğimi yapınız. Bir de çırpıcı zamanla yerine oturup yumuşayınca sesi kesilebilir. Aynı modeli kullandım, bu tırlama sesi yoktu.

Videoyu tekrar izledim. Gerçi çok yakından çekim yapmışsınız. Ve cep telefonu sesleri daha yoğun çıkartabiliyor. Sorun yok. Kullanmaya devam bu şekliyle...

veysel bunu beğendi.
  8. Karakus

Karakus

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Fatih KARAKUŞ
    Tamam dediklerinizi bi uygulayım umarım sıkıntı yoktur.

Sayfayı Paylaş