1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aranıyor: Su tamamlama ünitesi

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde Savatage06 tarafından 20 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Savatage06

Savatage06

İsim:
    Çağlar Kansu
    Sorun çıkarmayacak iyi bir su tamamlama ünitesi arıyorum.
    Çift şamandıralı modeller tercihimdir.

2. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
  3. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
  4. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    Levent bey bana demişti bu ürünü fakat acele ettim gittim hydor aldım. Yani yanlış anlaşılmasın memnun değilim diyemem ama şamandralı sistem bence doğru olan.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 19 Haziran 2015
  5. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Emrah bey bende su tamamlama yapıyorum kendi çapımda.Yaklaşık 1 yıldırda arge yapıp denemeler yapıyorum.Birçok arkadaşta yaptıklarımı kullanıyor.

Bu ürünlere gelirsek bredisteki amaç en uygun fiyata en iyi nasıl su ekleme yapılır?
    Hydora gelirsek lazer tekniği bana uygun bir teknik değil.Ben daha çok şamandra taraftarıyım.

Su ekleme alırken neye dikkat etmeliyiz?
    -Öncelikle suya temas eden kablolardan yüksek gerilim ve akımın geçmemesi gerekli.Düşük akım ve gerilimler hem bizim için hemde akvaryumumuz için daha güvenli
    -Bu fiyata dahil olanlar neler?Mesela kafa motoru var mı yok mu?Başka aparat gerekli mi değil mi?
    -Şamandra sayısıda önemli bir etken.
    -Mesela ben en az 2 şamandra kullanıyorum.Birisi sumpta su seviyesini ayarlarken diğeri tatlı su kabında su biterse sistemi kapatıp motorun yanmasını engelliyor.
    -Ben motor olarak yurtdışından getirdiğim alttaki motoru kullanıyorum.Direkt 12v olması işi çok kolaylaştırıyor.Aynı zamanda 1.9 metreye kadar su basabilmeside ayrı bir özelliği.
    Su ekleme sistemleri için 12 v motor | Akvaryum Portalı
    -Birde alttaki model var.Sanırım Türkiyeye yeni girecek.Mantığı benim yaptığımın birebir aynısı.Çok güvenli bir sistem bana göre.Tabiki çinli arkadaşlar benden erken davranıp patentini almışlar.

Bunun diğerlerinden farkı ise şamandranın plastik koruma içinde olduğundan dolayı akvaryumdaki dalgalanmalardan etkilenmeyip sistemi sürekli açıp -kapatmaması.

Benim yaptığımda aşağıda.İlk olanı yaklaşık 1 yıl önce yapmıştım.Üsttekiyle mantık aynı.tek fark sumptaki şamandranında plasik koruma içinde olması ve seviye çubuğunun tasarımı.

YIKIKTEMO ve emarch bunu beğendi.
  6. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    İbrahim bey, öncelikle sizin gibi araştırıp kendi imalatını yapan kişilere hayranım. Videoyu izledim ve düşünülmesi gereken her şeyi düşünmüşsünüz. Hydor da sanırım su bittiğinde kesme gibi bir özelliği yok sanırım. Ne zaman acele ile bir şeyler alsam, daha sonra başka ürünleri görüp kendime kızıyorum. rsm 250 alırken ki hatayı hydorda da yaptığımı düşünüyorum. Elinize sağlık çok başarılı bir sistem. Gerçi hydoru almadan önce ben sizin bu işe ilk girdiğiniz dönemki yazılarınızı okumuştum. Ama sonuna kadar okumamıştım. Demek ki sabırla konuyu sonuna kadar okumalı.

7. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Birçok kişi sizin gibi hayranken birçoğuda ön yargı ile yaklaşıp almak istemiyor.Daha sonra çevreden duyunca tekrar dönüyor.Aslında bizler çok çok geride kaldık bu konuda.Bence su ekleme yapmak bu hobideki en basit iş.Sadece biraz araştırma yapmak gerekli.Sistem zaten çok basit bir mantıkla çalışıyor.Basit ve pratik olmasına özen gösterdim.

Bu modelin birde PS durduruculu modeli var.Onun üstünde çok çalıştım.Şuan kararlı aşamaya geldi gibi.2-3 ay içerisinde seri olarak üretimini yapmayı planlıyorum.Tabiki bu işler için resmi yollarıda halletmek gerekli.Bu iki sisteminde şuan 300-400 tl ye satılan birçok modelden daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Ps durduruculu olanda bu.Videolar çok cafcaflı değil ama fikir verir.Bu arada ilk su ekleme ünitesi bilgilerini aldığım akvaryumportal üyesi Halil kocan beye teşekkür ederim.Kendisi bana ilk zamanlar baya açıklamalarda bulundu.Biraz onun yardımı biraz araştırma ile bu 2 model ortaya çıktı.

Bana ilham veren başlık:d
    Orjinalini Kıskandıran Su Tamamlama Ünitesi. | Akvaryum Portalı

emarch bunu beğendi.
  8. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    İbrahim bey, elinize aklınıza sağlık. Bence artık kimse sizi durduramaz. Akvaryum sıkıntıları ile ilgili bir çok cihaz çıkaracağınızı şimdiden görebiliyorum. Prototipini yaptıktan sonra tasarım kullandığınız ürün kalitesi ve destek bunlara önem verirseniz. Bu iş sizi başla yerlere götürecektir. Sizleri tebrik ediyorum. Tabi arge, üretim, servis ve pazarlama gibi konular için yeterli yatırım yapacağınız tutara gözden çıkarttığınızda seri üretime geçebilirsiniz.

9. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bir ürün alırken arkasında bir firma kuruluş varmı ona dikkat edin . En önemlisi bu bredsis teki su tamamlamaları çok iyi bilen biri olarak yazıyorum en güvenli ve en sorunsuz sistem dir . Ve üniversal her istediğiniz motorla çalışma şansı var . Ve bredsiste arıza durumunda yenisi ile bire bir değişim var. Bunu herkes bilmez .

İos tan online

8020_r31s, Osman.34, YIKIKTEMO ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. poseidon

poseidon

İsim:
    Barış
    Piyasada şuan en iyisi hydorunki şamandıra sistemleri takılabiliyor.smartauto kızılöteside yosundan etkileniyor.

11. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz

Bu sistemlere kinder süpriz yumurta kabı entegre edin hydordan bile daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş