1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aranıza yeni katılan biri olarak Discus çiftim ve İlangilerim

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde hugurlu22 tarafından 10 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. hugurlu22

hugurlu22

İsim:
    HASAN
    16 adet ilangimde 11 tanesi 1 yaşında 5 tanesi 6 aylık.1 yaşındaki dişilerim yumurtlamasına rağmen henüz tutma becerisini gösteren olmadı.150-55-65 cm tankta tek tür bakıyorum.Kum olarak mercan kırığı ve silis kum karışımı kullanıyorum.Filtre ehime 2226 ve hava motoru.Tamamen bitkisel çeşitli yemlerle 6 gün 4-5 öğün 1 gün sadece sabah yemliyorum.Balıklar 1 aylıkken bana geldi güzel bir koloninin yavruları güzel bir koloni oluşturacak.
    Discuslarım kendi büyüttüğüm red melonlarla 1 ay önce takas ettiğim 20 cm lik discus çiftim.Erkek alışma sürecini yeni atlattı.Şu an sadece dana yüreği ve tetra discus yedirebiliyorum.Cama cam bakıyorum.

2. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Cevap: Aranıza yeni katılan biri olarak Discus çiftim ve İlangilerim

Balıklarınız çok güzel diskuslar çok hoşuma gidiyor ama onlara göre akvaryumum var.Bende sadece bakmakla yetiniyorum. :nazar: 41 kere maşallah

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah.:nazar: Discus ve Tropheuslar çok güzel. Akvaryumlarıda duru ve göze hoş görünüyor. Sağlıkla besleyin inşallah. Biri çok hareketli tür ve bir diğeri ona göre sakin tür. Sanırım iki eksik ya da fazlayı kapatan iki tür ayrı akvaryum seçilmiş güzel olmuş.

Moderatör denetimli konu açılımı forumda söz konusu değil ama bazı üyelerde onay istiyor. Soruna bakıyoruz.:)

4. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

Hasan hoşgeldin..
    Tam yerine geldin,diskuslarını ve ilangilerini canlı görmüş ve diskusların akvaryumlarının yapımında emeği geçmiş biri olmaktan haz duyuyorum arkadaşım.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk

Aramıza hoş geldiniz.Balıklar çok sağlıklı gözüküyor maşallah.Discus'da dana yüreğini haftada bir vermeniz tavsiye ederim.Sık verildiğinde hastalık kapmaları biraz daha artıyor bilginiz olsun.Akvaryum sularıda çok berrak elinize sağlık.Sağlıklı balıklar.

6. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Maşallahı var iki türünde bu arada aramıza hoşgeldin sağlıklı balıklar güzel paylaşımlar dilerim

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hasan bey hoşgeldiniz.toka:gifTropheus besleyenlerin sayısının artması sevindirici.Tropheus akvaryumu dekorunuz çok güzel gerçekten.Kayalar ve bitkiler birbirini güzel tamamlamış.Balıklarınızın formları güzel umarım istediğiniz şekilde bir koloni kurarsınız ve bol bol yavrular alırsınız.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hasan bey eski bir discus cu olarak discuslarınızı çok beğendim. Maaşallah formları yerinde görünüyorlar. Tez vakitte sırtlarında yavrularıda görmek nasip olur İnşallah.:nazar:

9. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Hasan bey aramıza hoşgeldiniz sağlıklı balıklar.

10. hugurlu22

hugurlu22

İsim:
    HASAN

Herkeze yorumları için teşekür ederim.Edirne de bu iş gerçekten zor ve paylaşabileceğiniz insan sayısıda parmakla sayılacak kadar.Özellikle discus akvaryumunda Fuat ın emeyi benden çok.İlanğilerin dekorundaki taşları benim için bulup taşıyanda o.Bu iş paylaşılınca anlam kazanıyor.

11. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

Bu hobinin tanımı bu Hasan ,ayrıca hobiye tekrar başlamamda en büyük rol senin ..

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Hasan Bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
    Discuslarınıza bayıldım inşallah. Tropheuslarınız da bir o kadar güzel ve canlı görünüyorlar. Güzel güzel yavrular bekliyoruz inşallah.

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hasan bey ilangi tankında bir kaç kare daha bekliyoruz müsait zamanda paylaşırsanız seviniriz.Dişilerden güzel haberler varmı?.

Sayfayı Paylaş