1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arka Fon-Akvaryum Arka Fon Uygulaması

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde can kali tarafından 10 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. can kali

can kali

İsim:
    can kali
    Arkadaşlar merhaba,

Akvaryumumun arka camını siyah folyo ile kaplamayı düşünüyorum. Sorun şu arka camım kayalardan dolayı içeriden çizildi. Acaba folyoyu içerden çeksem ne olur suya bir zararı var mı acaba, uzmanlardan cevap bekliyorum.

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Arka Fon-Akvaryum Arka Fon Uygulaması

Folyolar da az da olsa yapıştırıcı kimyasal var ve solvent bazlı çoğu folyo ben tavsiye etmem. Nerden biliyorsun dersen bir dönem reklamcı da çalışmıştım.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tutmaz ayrıca su içinde, zamanla ısıdan, ısı değişimlerinden büzüşür ve bırakır bence. Çizik olan arka cam temizlenmezse düzenli olarak çizikleri görünmez ve doğal fon oluşur. Tatlı su akvaryumlarında çok fazla alg kaplamaz ancak çizikler de görünmez en azından.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Ama şöyle bir fikir verebilirim siyah pleksi bulup arka cama içten yapıştırırsanız olur.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. can kali

can kali

İsim:
    can kali

Anladım tamam arka camı dıştan yapıcaz .:) Peki benim ön camda da birazcık çizik var ama beni biraz huylandırıyor ne yapabilirim hiçbir çözümü var mı acaba?

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Olmazmı var tabi hemde kökten çözüm biraz tuzluya patlar ama kökten değiştir yeni akvaryum:F şaka bir yana. Ön camdakileri görmezden geleceksin artık.

Sayfayı Paylaş