1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arka Fon Düşüncesi.

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 6 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Akvaryum arka camı aldığımda maviye boyalıydı. Ama ben biraz daha orjinal bir hale getirmek istiyorum. Fakat malumunuz üzere 375 lik bir tankı doluyken arka camı kazımak için yerinden oynatmak biraz zor. Reklamcı bir arkadaşım var. güzelbir dijital baskı arka fon yaptırsam bunu içerden uygulamak için nasıl bir teknik kullanabilirim? Birde birkaç kare seçtim çeşitlendirmeme yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli Dosyalar:

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Cevap: Arka Fon Düşüncesi.

İçi su doluyken yapıştırılamaz Bekir abi. Fakat bir pleksiye yapıştırıp sıfıra sıfır arka cama oturtabilirsin ;)

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Bende öyle düşündüm Hasan. Bir çerçeveye yerleştirip vantuz la cama tuttururum diye düşündüm. Peki resimlerden hangisi yada önereceğin başka hangi resimler olur. Çapa olan benim çok hoşuma gitti. Taş pek hoş durmuyor düşüncesindeyim derinlik hissi veren reimler daha hoş geliyor bana.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Kayalıklı olan bence çok ama çok güzel.. Derinlikse derinlik yani :)

5. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

İtinayla seçmeye çalıştım Volkan Abi; ama basılınca nasıl dururlar bozulma olur mu bilmiyorum hep yüksek boyutta arattım ama 125*60 ebatları nasıl etkiler muamma.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bekir bende reklamcıyım.Yaptıracağın dıgıtal baskıyı akvaryumun içinden yapıştırdığında suyla temas edecek ve kısa zamanda solacaktır.Baskıyı yapışırdığında onun da üzerine şeffaf laminasyon folyoları var.Baskının üzerine laminasyon folyosunu yapıştırıp suyla temasını engelleyip baskının solmasını engelleyebilirsin.Birde gene bu laminasyon folyosuna baskı yaptırıp akvaryuma dışardan yapıştırır,baskının üzerinede beyaz bir folyo daha kaplayabilirsin.Ama baskı çok net olmaz bu şekilde.En iyisi baskıyı içerden yapıştırıp üzerine şeffaf folyo yapıştırmak.

7. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Aynı sorun bendede var Bekir abi. Bir türlü fon yapıştıramıyorum. Akvaryum dolu yerinden hareket ettiremiyorum.

8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Olcay Abi; şimdi içi su dolu olduğu için bir kasnak yapıp onu akvaryuma oturtacağız mecburen. laminasyon folyosunu koymadan üzerine yapacağız değil mi. O zaman birde şunu sorayım bunların orjinalleri aşağı yukarı 1800*1600 çözünürlükte çok bozulur mu 125*60 ebatına basınca.

9. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Olcay ağbi bende daha önce akvaryumu bölmek için 50 cm cam kullanmıştım birbirlerini görmesinler diye cama beyaz folyo çektim çok güzel yapıştı folyo fakat camı suya soktuğumda folyoyu kaldırdı arasına su doldu.Deneyin bekir bey ama hiçbir folyonun suyun içinde kalkmadan duracağını sanmıyorum

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Ben aldığım her fonu camın arkasından yapıştırıyorum valla :) Bu fotoğrafların bmp uzantılı ve çözünürlüğü 2000 ve üstü olanını bulursan çok daha güzel sonuç alırsın.. 800*600 o kadar büyütüldüğünde bilmiyorum nasıl bişey çıkar..

11. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Volkan abi camı nasıl kazıyayım şimdi kazısam bu sefer lekeli kalacak :( Asıl fonu inşallah diğer akvaryuma yapacağız. DIY bir 3D Fon hazırlayacağız. Allah nasip ederse ilk hedef bu senenin sonuna ( maddi durum ancak düzeliyor ) 130*70*50h bir akvaryum yapmayı düşünüyorum. Ona güzel olur sanırım 3D bir fon. Tabana da Mercan ve aragonit kum serdikten sonra fosil kaya kombinasyonu. Ama her halükarda bitki sıkıntı olacak :(. Hanımda illaha bitki dekoruda olsun çok boş duruyor diyor. Onu nasıl aşarız bilmiyorum.

12. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ve müsadenizle bir öneride daha bulunmak istiyorum.ilk baştan suyun seviyesini bi 10-15 cm kadar indirim sonra o bölgeyi güzelce kurulayın ve deneme amaçlı küçük bi folyo yapıstırın 10-15 cm lik.sonra su seviyesini tekrar yükseltin ve 1 gün bekleyin.Eğer folyo kalkmamış ise içten folyo yapıştırabilirsiniz.Fakat kalkarsa size beyaz brandaya dijital baskıyı yaptırıp cama içten silikonla yapıştırmanızı öneririm.Olcay ağbinin dediği gibi çabuk solabilir ve baskı makinasının kalitesini sorun yaptıracağınız yere 720 dpi dan az olana yaptırmayın derim görüntü netliği için

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bekir'cim kusura bakma ya bugün konuları yarım yamalak okuyorum ben sanırım.. Camın boyalıydı senin.. :serda: İşte olduğum için konuyu okur okumaz cevap yazamıyorum sonrada hatlar karışıyor. :)

14. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Alper Hocam Zaten bizde dijital baskı yapacağız. Ayrıca ben direk cama uygulamayı zaten hiç düşünmedim. ben bunu bir çerçeveye gerip öyle akvaryuma yerleştireceğim. Yani şöyleki Kablo kanallarından 123*60 ebadtalırnda bir çerçeveye tutturup onu oturtacağım akvaryuma. Baskı işine gelince onu yaptıracağım arkadaşım zaten geniş ekipmana sahip bir firmada çalışıyor sıkıntısız bir baskı olacaktır. Olcay abinin bahsettiği folyo rengin solmaması için son kata kullanılan bir folyo imiş.

Oluyor bazen Abi, bizde yoğun olduğumuzda kaçırıyoruz.

15. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Bekir abi, benim aklıma bir pleksiye (veya 2 mm cama) yapıştırıp, ikinciyi onun üzerine koyup tüm kenarları su almayacak şekilde silikonlamak geldi. Buda olabilir.

16. eshquia

eshquia

İsim:
    Ayhan Balbunar

Epoksi ile de kaplanabilir.

17. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Alper bir başkası yazsa neysede sen nasıl folyoyu yapıştırıyorsunda kalkıyor,içine su doluyor anlamadım.Tabelacı adamsın sen yaa.:F Folyoyu eğer sulu yapıştırmışsan ve güzelce fönlememişsen dediğin olabilir ama folyoyu eğer kuru yapıştırırsan sende biliyorsunki hiçbir şekilde kalkmaz.:shh:

Bekir 1800x1600 güzel bence. Baskı makinası güzelse sorun olmaz.Ama arkadaşına özellikle söyle baskıyı 8 pas bassın.:ay: 8 pas kaliteli moddur baskı hem daha canlı çıkar hemde daha uzun ömürlü olur.Aslında imkanın olsa konika kafa makinada bastırsan on numara olur orası ayrı tabi.

Baskını yaptır,akvaryumun iç ölçüsüne göre bir cam kestir ve bu cama baskıyı kuru yapıştırın.Baskının üzerinede ikinci kat olarak laminasyon folyosunu gene kuru olarak yapıştırın ve akvaryumun içine bu camı yerleştir.Ama baskının üzerine laminasyon folyosunu kaplamadan baskıyı suya sokma.Sonuç itibariyle baskı solvent içerikli boyadır.Bu boya zamanla suya salınım yapacaktır unutmamak lazım.Hadi suya yaptığı salınım uzun vadede olacağından sorun olmasa bile bu seferde baskı solmaya başlayacak.O yüzden baskının üzerine şeffaf laminasyon folyosunu kaplayıp baskının suyla temasını kesmek şart. :ay:

18. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Olcay Abi bunun maliyeti bize ne kadar patlar yollayayım resmi sen gönder bana basta. Ben bu kadar detaya nasıl gireyim :)

19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Benim baskı makinam yok Bekir.Bende dışarda yaptırıyorum baskılarımı.Burdan yap oraya gönder değmez.Orda herhangi bir tabelacıdan,(mümkünse kendi makinası olan) işini çözersin.Baskının m2 fiyatını maksimum 30 tl olarak göze al.Tabi biz daha ucuza yaptırıyoruz reklamcı olarak ama sen müşteri olarak gideceğinden en fazla senden alacakları rakam m2 si 30 tl olur.Orda piyasa nasıl bilmiyorum ama dahada ucuz bile olabilir.Zaten baskıyı burdan yapıp sana yollasak bile baskıyı ve laminasyonu sen yapıştıramazsın.Mutlaka bir tabelacıya götürüp orda ustaya yapıştırtacaksın.İşçilik verip baskı yapıştırtacağına baskıyı orda yaptır camınıda yanında götür baskı buna yapışacak dersin ve yapıştırırlar.;) Sedece şeffaf laminasyonu bulmakta zorlanacaksın.Kolay kolay her tabelacıda bulunmaz çünkü.Bunun içinde reklam malzemeleri satan biryer bulman lazım.Sen hele bi baskını felan hallet.Laminasyonu bulamazsan bende var.En kötü ihtimalle ben yollarım sana.

20. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Anladım Abi. Bahsettiğim arkadaş biz sadece dış mekan baskısı yapıyoruz dedi iç mekan daha net oluyormuş baskıda sanırım. Ama lamnasyonunu yaparız o sorun olmaz dedi.

Sayfayı Paylaş