1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arka fon rengi tavsiyesi

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde lcturkey tarafından 19 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Akvaryumum için sizce hangi renk arka fon kullanırsam daha hoş durur ? Bazıları akvaryumunun arkadasını boyamış herhalde sizce boya mı yoksa yapıştırma arka fon mu ?

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Bu tank tuzlu su mu olacak Levent ? tuzlu su ise mavi güzel olur , bitkiliise siyah beyaz yada turkuaz :bilmem: tabi bu benim zevkim akvaryum içindeki dekora bakar rengin ne olacağı, reklamcılarda satılan folyolar var ondan alıp yapıştırabilirsin, boyarsan sonra değişmek istesen değişemessin.

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Emrah teşekkürler.Tank tuzlu su olacak benimde düşündüğüm mavinin tonları zaten

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    pantone 29 85 i bulabilirsen güzel olur yada ona yakın bir ton

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Levent mavinin tonlarında ve siyah fon kağıdı al akvaryumun arkasına seloteyple yapıştır ,yaklaşık 3,5 renk çeşidi hepsini dene hangisi hoşuna giderse o renke boya :heyo:

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Levent hocam bencede mavi çok güzel olur. Ama Emrahında dediği gibi boya yerine folyo kullan. ;)

7. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Levent benim akvaryumda kyanus mavisi var biraz koyu bir mavi ve gerçekten hoş duruyor bencede bir kaç küçük parçayla deneme yap .

8. taygun

taygun Guest

Bence de boyamayın. Değiştirmek istediğinizde size bir sürü iş çıkartır. Emrah'ın tavsiyesine uyun bence. Kesinlikle pişman olmazsınız. Fon sorunun 5 tl'ye çözmüş olursunuz. Size bu konuda bir tavsiyede bulunayım. Eğer tavsiye edilen folyoyu kullanırsanız, kağıdı ıslatmanız gerekecek. Bunun için kesinlikle "Camsil" markasını kullanın. Diğer cam temizleyici markalar renkte sorun yaratıyor.

Saygılar

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Levent arka fon konusu deniz akvaryumlarında aslında seçim yapmayı zorlaştırıyor renk olarak. Açık mavi ve daha koyu mavi hoş duruyor. Ben açık mavi seviyorum. Boya mı, kağıt türü mü dersen, ben boyadım açıkcası ve memnunum. Ama göreceli bir bir konu.

10. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    arkadaşlar cevaplarınız için hepiniz çok teşekkür ederim galiba ilk olarak 2-3 renk folyo alıp deneme yapacağım malum dolap tekerlekli olduğu için akvaryumun arkasına ulaşmak sorun olmayacak baktım olmadı boyarım bende sonucta boyayı çıkarmakta sorun olmaz.

Sayfayı Paylaş