1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arkadaşlar balığın türü nedir

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde brs_95 tarafından 21 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. brs_95

brs_95

Anlıyorum gördüğüm yerde döveceğim arkadaşı :D sopa: sopa:

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Barış kardeş elimde bir sürü yavru gümüş ay moli yavrusu var.. 1,5 ay sonra dahada büyürler yavrudan alıp büyütürüm dersen sana bunlardan bayağı bir hediye edebilirim..

3. brs_95

brs_95

eder sen sevinirim abi bakırköyün neresinde oturuosun özelden konuşalım msn im brs_95@hotmail.com

4. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Balık dalmaçyalı moly
    Neden güldüğünüzü anlamadım.

5. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA

Hemen türünüz genel özelliklerini yazıyorum buyrun
    Tatli Su Canlilari \ Canlı Doğuranlar \ Poecilia sphenops (Siyah Moli)

Yeni Tür Önerisi - Hata BildirmeLatince Adı: Poecilia sphenops

Coğrafik Kökeni: Orta Amerika

Yaşam Alanı: Sakin nehirler ve nehrin denizle buluştuğu bölgeler

Beslenme Biçimi: Kuru yemler, Yosunlar, Kaliteli dondurulmuş tübifex kurdu içermeyen yemler

Davranış Biçimi: Barışcıl

Kendi Türlerine Davranışı: Üreme dönemlerinde hafif çatışmalar yaşanabilir

Yüzme Seviyesi: Orta - Yüzey

Cinsiyet Ayrımı: Dişiler erkeklerden daha iri olur. Erkeklerde gonopod bulunurken dişilerde bulunmaz.

Üreme: Canlı doğum ( Yumurtanın balığın karnından ayrıldıktan hemen sonra yırtılması ile)

Sıcaklık: 18°C - 28°C

En Fazla Büyüdüğü Boy: 6 cm.

En Az Akvaryum Hacmi: 60 litre

Su Sertliği: 11 - 30 °dH

pH: 7.5 - 8.2

Zorluk Seviyesi: 1

Genel Yorum: Akvaryumların üst-orta kesimlerini dolduran ve hareketli davranış biçimleriyle dikkat çeken tropik balıklardır. Yem konusunda seçici olmamakla birlikte biyolojik ortamın oturmasıyla kayalarda, bitkilerde oluşan yosunlarıda iştahla tüketirler. Ilımlı bir balık olması nedeniyle diğer barışcıl tropik balıklarla yaşatılabilir. Cinsiyet ayrımı balıkların alt bölümlerinde bulunanan yüzgeçleri sayesinde yapılır. Alt bölümlerinde ince uzun çıkıntıları(gonopodları) bulunan molly erkektir. Dişilerin karın bölgesinde ise üçgen şeklinde alt yüzgeç bulunur. Ani sıcaklık değişimlerine ve soğuğa fazla dayanıklı değildirler, yaşanabilecek sorunların başında beyaz benek ve mantar bulunur. Akvaryum suyuna 10 litreye 5-15 gr tuz atmak direnç kazanmaları için faydalı olur.

Sayfayı Paylaş