1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arkadaşlar Bir Bakın! Acil

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde diaissiar tarafından 10 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. diaissiar

diaissiar

İsim:
    Emir Şahin
    Arkadaşlar benim 200 litrelik tankım var ama sadece tank(eskiden kalma )ne filtre ne ısıtıcı var hiçbirşeyi yok.Ben 200 litrelik akvaryuma sadece japon balığı koymak istiyorum. Bunun için gerekli malzemeler nelerdir. Akvaryuma kaç tane japon balığı koyabilirim. Akvaryumu nasıl kurabilirim (akvaryum bodrumda duruyor) akvaryumu nasıl temizleyebilirim.Balıklar kaç derecede yaşayabilirler? Arkadaşlar hiçbir bilgim yok yardım edermisiniz?? Lütfen sorduklarım dışındada bilgi yazınız hiçbir bilgim yok :( Teşekkürler...

2. diaissiar

diaissiar

İsim:
    Emir Şahin
    Cevap: Arkadaşlar Bir Bakın! Acil

ya kimse mi yok cevap yazacak yardım sever

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Merhaba,
    200 lt lik akvaryumunuzda küçük boy 4 tane japon iyi olur,çünkü çbuk büyür yaramazlar....Akvaryumunuzu güzelce ilk temizliğini su ve süngerle yaptıktan sonra kaya tuzu veya sofra tuzu ekleyerek tamamen doldurup hem sızdırmazlığınızı hem de dezenfektenizi gerçekleştirirsiniz....ben dıştan takma motor öneririm....daha verimli olacaktır....su verişinde sprey gibi uzun çubuğunu suyun üzerinden verdirirseniz oksijende sağlayacaktır....Kum olarak dere kumu kullanabilirsiniz....Doğal taş veya kayalarla dekor oluşturabilirsiniz...plastik ve doğal olmayan süslerden uzak durmanızı tavsiye ederim....saygılar

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

1 Japon Balığı Başına 20 Litre Düşer.

5. diaissiar

diaissiar

İsim:
    Emir Şahin

çok teşekkürler +1 peki bunlar bana kaça patlar dış ve iç filtre gerekiyormu havataşı lazımmı

6. diaissiar

diaissiar

İsim:
    Emir Şahin

hiçbir malzemem yok neleri alabilirim ve fiyatları nelerdir

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Emir biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim....Benim tavsiyem dış filtredir ve marka tercihimde hep eheim olmuştu ama bu bütçe işidir....alternatifler fazlasıyla mevcut....Eğer dediğim gibi dış filtre kullanır ve akvaryuma su geliş bölündeki ince sprey gibi su veren boruyu su hizzasından yukarı koyarsan o akış suyuna oksijende sağlayacaktır....hava motoru ve hava taşı gibi şeylerden sıyrılabilirsin....

8. diaissiar

diaissiar

İsim:
    Emir Şahin

Ozab Gürçay abi çok teşekkürler çok yardıncı oldun pekş ısıtıcı kullanayımmı

9. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Yaz ayındayız şimdilik ısıtıcıya ihtiyaç olmaz.

10. diaissiar

diaissiar

İsim:
    Emir Şahin

Teşekkürler birde akvaryum kurulumunu ayrıntılı anlatır mısınız??

11. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Emir kardeş, araştırma yapmadan bu hobide ilerleme ve başarılı olma şansın malesef hiç yok. Onun için forumdaki konuları okumalı , aklına takılanları arama bölümünü kullanarak bulmalı , bulamadıklarını bizlere sormalısın. İlk olarak portalın Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı bölümünü iyice bi incele bakalım. Özelliklede http://www.akvaryumportali.com/tatl...rken-bilmeniz-gerekenler-fazlasiyla-1221.html konusu. Ondan sonra aklına takılanları, cevabını bulamadığın soruları sor. Kurulumun hayırlı uğurlu olsun.

12. diaissiar

diaissiar

İsim:
    Emir Şahin

Haklısın Hakan abi dediğini yapıcam

13. diaissiar

diaissiar

İsim:
    Emir Şahin

Birde son sorum olacak bunların hepsi herşey dahil yemi balıkların ücreti malzemeler felan herşey kaça patlar.

14. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    kuracağın sisteme göre değişir.
    Sen önce ne yapacağına karar ver, ardından oku bilgilen sonra doğru ekipmana karar verme aşamasında fiyat araştırırsın.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Sayfayı Paylaş