1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

arkadaşlar bu balıkların tür ve cinsiyetini söyleyebilirmisiniz

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde seno tarafından 12 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. seno

seno

Merhaba arkadaşlar bu balıklarımın türünü ve cinsiyetini söyleyebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İş yerinden fotoğraf görme imkanım yok. Ancak sabırlı olursanız mesajınıza yanıt alabilirsiniz.

3. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    1. resimdeki çok büyük ihtimal "Crabro" eşşek arısı cichlid ... Agresiftir malawi gölüne aittir .

2. resimdeki kesinlikle sarı prenses ... Malawi gölüme aittir .

3. resimdekiler mosambic cichlid . Malawiden değildir . Diğer balıklarınızla uyumsuzdur .

4. seno

seno

pardon cenk bana bunların cinsiyetlerinide yazabilirsen sevinirim

5. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Eşek arısı erkek en alttaki mısır chikletleri 1.erkek2.dişi gibi geldi sp ise kuruğunda eyer nokta varsa erkektir yada siyahlıkları daha çoksa

6. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Arkadaşların yorumlarına katılıyorum.
    Sarı prensesin boyu 4 cm küçük değilse büyük ihtimalle dişi.

7. dudaktriyakisi

dudaktriyakisi

Arkadaşlar, aşağıdaki resimlerdeki balıklar bi süre bendeydi. Daha sonra enişteme verdim. Şu an canlı doğuran besliyorum.herneyse aşağıdaki balık ile yukardaki 3 resimdeki balıklar aynı gibi ama emin değilim :D Bide aşağıdaki balığın yüz kısmında lekeler var acaba sebebi nedir ?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yanlış mı görüyorum bilmiyorum ama bu balık galiba akvaryum kadar var. saat:gif Yüzündeki lekeler bana normal gibi geldi. Bir hastalık belirtisi olduğunu sanmıyorum. Balığın erişkin hale gelmesinden kaynaklandığını düşünüyorum.

9. dudaktriyakisi

dudaktriyakisi

:D balığa akvaryumda yetecek kadar yer varda sadece resim çekilirken su seviyesi biraz aşşağıdaydı ondan kaynaklanıyor sanırım.bu arada bilgi için teşekkürler.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Valla zaten bana da komik geldi. :D Nasıl sığdırılmış oraya dedim. Gerekli açıklama geldi zaten.

11. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert

Yanlışmı görüyorum? Balık ile akvaryum aynı boydamı?

Yukardaki resimdekiler.
    1. resim crobra dişi.
    2. resim s.p dişi.
    3. resim bendede var ama bilmiyorum cinsiyet ayrımını. :(

12. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER

Diğer cinsiyet yorumlarına katılmakla beraber sp nin cinsiyeti konusunda şüphelerim var. Resim biraz bulanık yüzgeçlerini seçemedim. Benek olayı da her zaman doğru sonuç vermeyebilir. Sırt ve anal yüzgeçlerinin ucu sivriyse erkektir büyük ihtimalle, eğer yuvarlaksa yada kütse dişidir. Tabi testesteron verilmiş balıklarda dişilerinde yüzgeçleri sivrileşir ve cinsiyet seçimi işin içinden çıkılmaz bir hal alır. Öyle ya balıklar çabuk büyüsün ve güzel görünsün diye testesteron kullanan bir sürü akvaryumcu var...

Sayfayı Paylaş