1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arkadaşlar bu mısır çikletlerinin cinsiyetlerini bilen varmı

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde seno tarafından 12 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. seno

seno

Merhaba arkadaşlar bu msır çikletlerinin cinsiyetlerini biliyormusunuz şimdiden teşekkürler

2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Alıntıdır...
    erkekler 7-8 cm boya ulaşabilir. Dişi daha küçük boyludur.Vücut rengi sarı-bronz arasında değişik olabilir.Vücudu kaplayan pullar metal parlaklığında altın sarısı ,mavi ve mor pırıltılar yansıtırlar.Ürkütülür ve korkutulurlar ise vücutları üzerinde belirgin koyu benekler ve çizgiler ortaya çıkar.Solungaç kapakları yeşil üzeri benekli ve kenarları altın sarısıdır.Sırt yüzgeçleri kahverengi-kırmızı,kuyrukları yeşilimsi gridir.Bir çok akvaryum balığında olduğu gibi erkekleri dişilerden daha muhteşem renkli ve daha güzeldir.Bu nedenle cinsiyet ayrımı çok kolaydır.Ayrıca dişinin ağız ve baş yapısı erkeğinkinden çok geniştir.Dişinin yüzgeçleri de hemen hemen renksiz ve şeffaftır.Üreme döneminde erkeğin anal yüzgeci üzerinde oluşan portakal rengi benek de ilginçtir.

Bana 1.ci Erkek Gibi Geldi pek anlamam ama birde buraya bak

http://www.aquatext.com/images/fish%20etc/mossambic.htm

3. seno

seno

Kimse yok mu bu 2. balığın cinsiyetini söyleyebilecek

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Birinci fotoğraftaki balık erkek bana göre, ikinci fotoğraftaki balığın ise dikkat edildiğinde sırt ve alt yüzgeçlerinin kısa ve yuvarlak hatlı olduğu görülebilir. Tipik bir dişi karakteri ikinci foroğrafta bulunmakta, kısaca ikinci fotoğraftaki balığında dişi olduğunu düşünüyorum. ;)

5. seno

seno

Bende sizin gibi düşünüyorum yardımınız için teşekkür ediyorum.

Sayfayı Paylaş