1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arkadaşlar Hamile Balığım öldü ama Doğurmuş mu?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde leegolas tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. leegolas

leegolas

Arkdaşlar sabah baktm hamile platim ölmüş fakat yavrulukta bunları gördüm. Hiç doğum tecrübem olmadı bakar mısınız ? [​IMG]

2. leegolas

leegolas

Arkadaşlar yardım edecek kimse yok mu

3. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Doğum sancısından mı gitmiş :)

4. Erdal

Erdal

Geçmiş olsun daha net bir fotograf çekme şansınız var mı birde balığın cinsi nedir ?

5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Doğum balıklar için de hayli strestli bir olay. Siz bir de alıp hayvanı ufacık yere kapatıyorsunuz. Diptekiler büyük ihtimal yem artığıdır.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Fotoğraftan bir şey anlaşılmıyor daha net bir resim olsa iyi olur...

7. leegolas

leegolas

Daha netini çekemiyorum arkadaşlar bukadar oluyo malesef :( teşekkür ederim yine de

8. leegolas

leegolas

Yine biraz daha net sanırım. Dışı zarla kaplı gibi bi tabaka var dışında dikenli dikenli[​IMG][​IMG]

9. leegolas

leegolas

10. jildrime

jildrime

İsim:
    yıldırım çetin
    Bana sanki mantarlasmis yumurta gibi geldi, stresten balik erken dogum yapip ölmüs olabilir, muhtemel ilk dogumuydu gecmis olsun

Alparslan bunu beğendi.
  11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynı fikirdeyim...

12. leegolas

leegolas

O zaman ; bir tane daha hamile balığım var.(lepistes) onu ayrı bir tanka mı almak gerekir ? ( tank 10 lt.) yavru kaybetmek istemiyorum da . Hamile balığı strese sokmamak için ayrı bir tank yeterli midir?

13. jildrime

jildrime

İsim:
    yıldırım çetin
    Ayri tankmi 10 lt, yoksa ana tankmi, eger ana tanksa ayri kuracaginiz tank daha iyi kosullara sahip olmayacaksa hic ayri tank kurmayin zaten dogum yapan lepistes yavrulari yiyecektir o hacimlerde, tankta baska canlilar varmi yavrulari yiyebilecek, su hediye paketlerini dugumledikleri plastik seyler adini unuttum ondan tanka koyup sonuc alan arkadaslar mevcut ama 10 lt de ne ise yarar acikcasi bilmiyorum
    Eger yoksa farkli suya hic lepistesi koymayin, sizin durumunuzda yavruluk en iyi secenek gibi duruyor, baligi yavruluga aldiktan sonra stres yapmasini engelleyecek ani isik degisimleri ve tankin onunden gecme gibi seyleri minimuma indirin yavrulugu dis hareketlerden minimum etkilenecek yere yerlestirin birde eger yavrulamasina daha varsa bir iki hafta yavrulukta tutmayin, dogum yakinken koyun

14. leegolas

leegolas

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için

15. osman 26

osman 26

İsim:
    osman DEĞİRMENCİ
    Zamanında bende lepistes beslemıstım. Aynı hatayı bende yaptım. Hamıle balıgı yavrulaga koydum bugun yarın dogrur dıye beklerken sadece 2 yavru cıkarabılmıstı karnı sıstı hala 10 uzerınde yavru beklerken baska yavru vermedı yavrulaga almak yanlıs deneyıp gormus oldum bende zamanında bu hayvanları serbest bırakıp yavruların bolca saklanabılecegı yer yapmanız lazım bıtkılı olursa daha ıyı olur yavrulaga alınan balık cok stres yapıyor kolay gelsın.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 23 Şubat 2015
  16. CoorcuLooK

CoorcuLooK

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    kizilca
    Diger bir yontemde su olur ben o sekilde yapiyordum ana tankta dogurduklarinda hava tasi hortumu yardimi ile yawrulari sifonlayip yawruluga aktariyordum yawru kaybinizda az olur ama tul yawruluk olsa daha iyi plastik yavrulugun arasindan geciceklerdir yada plastik yawruluga kadin corabi gecirin saygilar

Sayfayı Paylaş