1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arkadaşlar herkesin fikrini bekliyorum... Teşekkürler

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde musa59 tarafından 11 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. musa59

musa59

İsim:
    Akvaryum Hastası Musa :)
    Evet arkadaşlar... Hobi olarak başladım akvaryuma fakat genel olarak orta derecede bilgim var bir kaç soru sorup fikirlerinizi bekliyorum...
    1- Akvaryumun zeminine beyaz küçük taşlar aldım ve gidip bir kovada yıkadım iyice ... akvaryumun içine koydum içine su koydum dinlenmesi için fakat grimsi bir renk aldı sus mecbur mantar ilacı atıp mavimsi yaptım suyu balıklar zarar görür mü 3 gün dinlendirip suyu ???
    2- Akvaryumum Uzunluğu 58 cm * yüksekliği 28 cm * genişliği 22 cm Mavi prenses bakmayı düşünüyorum.. İyi ve kaliteli bir balıkta bakmak isterim Tavsiyelerinizi bekliyorum :) Teşekkürler ;)

2. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Cevap: Arkadaşlar herkesin fikrini bekliyorum... Teşekkürler

Selam akvaryum 35 litre bu hacimde mavi prenses değil hiç bir ciklet türü olmaz.

En iyisi canlı doğuran gene senin açından .

3. musa59

musa59

İsim:

Birşey sorucam neden olmaz biraz açıklarsan bilgi edinmiş olurum :) Akvaryumcuya gittim onda da benim gibi aynı akvaryum vardı, bakılır mı dedim iyi olur dedi. Balık Adeti : 1 Erkek 3 Dişi olarak

4. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Akvaryum portalı üstadları sayesinde öğrendiklerimi açıklamak isterim.Gerekli bilgileri onlar söyleceklerdir.

Akvaryumcularda sürekli satıldığı için büyük akvaryuma koymak yerine bir akvaryuma hepsini tıkıyorlar.Ve ticari amaç elde etmek için elbette olur diyecekler.Ciklet türü balıklar büyük akvaryuma gerek duyarlar üreme ,hastalık ve büyümeleri olumsuz olacaktır.Birde kayalık dekorlara ihtiyaç duydukları için bunları sağladığında akvaryum hacmi iyice düşecek.Ve yavru alacaksın muhtemelen onlarda alan darlığından büyüyemeyip yanık kalacaklar.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum mağazalarının ne kadar bilinçli olduğu konusunda bir anket açmıştım ama bulamadım. Konu burayla güzel uyuşuyordu. Cichlid türü 35 litrede olmaz çünkü balık o kadar büyüyor zaten. Burada önemli olan senin balık mı beslemek istediğin yoksa sadece kuyruk sallayan akvaryumda birer nesne mi? Eğer balık besleyeceksen olmaz. Kısaca hedefin sadece yaşamaları değil üst düzey renk ve sağlıkta olmaları olmalı.

6. musa59

musa59

İsim:

Eyw dostum fikrin için teşekkürler :)

7. musa59

musa59

İsim:

Aslında kardeşim amacım; balıkları büyütüp satıp daha güzel bir büyük akvaryum çıkartmak ve Frontosa büyütmek :) bu akvaryuma hangi balık türleri en sempatik ve üremesi iyi olan ?? :)

8. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Kerem abinin dediği gibi 35lt Canlı doğuran türleri besleyebilirsin.Ben size bu tankta lepistes beslemenizi öneririm.Üremesi gayet iyidir istenilen sıcaklık sağlandığında sana her ay yavru verecektir.1erkeğe 3dişi olarak lepistes bakabilirsin.

9. musa59

musa59

İsim:

Teşekkür ederim yorumun için ... Fakat benim daha hoş bir sempatik balık türü bakıyorum ... Lepistes çok baktık onun yavrularıyla uğraşmak başa bela :bye: yani boşuna yazık olmasın hayvana .. :)

10. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Temel abiye kardeşim diye hitap ettiğinize göre yaşınızı 50 civarı varsayarak bende size abi diyorum. 35 lt akvaryumda balık üretip yavrularını satıp akvaryumu büyüterek frontoza bakma düşünceniz bana biraz hayal gibi geldi. Bence siz burada yazılanları ciddiye alarak lepistes beta moli japon tarzı balıklar deneyebilirsiniz o boyutlarda. 300 lt ve üzeri bir tank kurduğunuzda frontoza içinde gereken yorumlar yapılabilir tabiki. Saygılar..

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Lepistes akvaryumu için uygun bence de.

Not: Yorumda sorun yok belki yaş uygundur bilemiyorum. Ancak profil bilgilerinin yazılacak ilk mesajdan önce düzenlenmiş olmasını ümit ediyoruz.

12. musa59

musa59

İsim:

Fikrine saygı duyuyorum.. :) Temel dediğiniz arkadaşı tam tanımıyorum ve yaşınıda bilmiyorum yeni üyeyim zaten ... ve normal bir hitap kullandım o an ( arkadaşım - dostum - kardeşim vs. ) yani :) Balık türleri için teşekkürler :)

13. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has

Bencede canlı doğuran en iyisi olacaktır. Hem rahat yaşayacaklar hemde size problem yaratmıyacaklar. Ekipmanlarınız neler acaba biraz bahsedermisiniz? (Motor filitre vs. vs.)

14. Gökhan ÇELEN

Gökhan ÇELEN

İsim:
    Gökhan ÇELEN

Merhaba,
    Öncelikle akvaryumunuz ve hobiye başlangıcınız hayırlı olsun. Arkadaşların da söylediği gibi tankınızın hacmi küçük, canlı doğuran bir öneri olabilir fakat hızlı üredikleri için sıkıntı olacakdır (ayrı bir yavru tankınız yok ise)

Size benim önerim tankı biraz bitkilendirip moss vs. Karides tankı yapmanızdır içerisine 6-10 bir neon sürüsüde ekleyebilirsiniz.
    Sağlıklı balıklar.

15. Yılan Avcısı

Yılan Avcısı

İsim:
    Üzeyir demir

Musa kardeşim akvaryumun kapasitesi ciklet için küçük.Bunun yerine daha büyük bir akvaryum edinebilirsen tek tür olarak sarı prenses veya demasoni olabilir.Ama en az 120 litre olmak kaydı ile.Akvaryumu büyütemiyorsan elindekiyle canlı doğuran veya karides akvaryumu çok güzel olacaktır.Sağlıklı balıklar.

Sayfayı Paylaş