1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

arkadaşlar icemanim ağzındaki yavruları yedi ?yarıdm lütfen

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde sarp123 tarafından 29 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. sarp123

sarp123

Arkadaşlar dün ağzında yavrusu olduğunu farkettğim icemanI başka tanka almak istedim bu sırada aldığım zaman ağzındaki yavruları attı ben bu yavruları tekrar tanka koydum hepsini ağzına alıp beslemesi gerekirken yedi neden yemiş olabilir arkadaşlar ? Lütfen bi yardım edin şimdiden çok teşekkür ederim.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Balığınızın yerini değiştirmek istediğiniz için strese girmiş ve yumurtaları atmış. Sonradan toplamasına rağmen tekrar attıysa stres halinden kurtulamamış demektir. Yavru alımı artık bir dahaki sefere kaldı.

Sağlıklı balıklar...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sarp Bey öncelikle hoşgeldiniz. Yumurtaları nereye kustu ve siz alıp tekrar akvaryuma eklediniz ? Bu stres anında normal bir davranış ama yumurtaların durumuna tam mesajınızdan hakim olamadım. Balığın ağzında kaç gündür yumurtalar vardı yani ağızda kuluçka başlayalı ne kadar olmuştu ? Eğer 10 gün süre geçmiş ise bu tarz durumlarda yumurtaları anne veya baba yanına koymak yerine hava taşı ile havalandırılan ve yumurtaları hafif hareketlendirecek bir ortamda bekletmeniz yeterli olurdu.

4. sarp123

sarp123

Balığımın ağzında yavrular daha 2 günlüktü bende başka tanka geçirirken fileye attı. Hepsini ve ben bunları tekrar tanka koydum sora 2 tane akvaryumcu aradım tekrar ağzına alır ve besler dedi. Baktığımda yavruların hepsini topladı ve yedi hatta yediğinden emin olabilmek için yem attım yemleride yedi neden tekrar alıp beslemedi ? ve bir sorum daha olucak bugün erkek iceman dişi icemane deydiği anda dişi titremeye başlıyor? neden sizce teşşekur ederim yardımlarınız için.

M.D

5. sarp123

sarp123

Temel abicim bir de benim yunuslar var onlar neden çiftleşmiyor ya :D Bir de yunuslarımın bazılarını iceman erkek kuyruklarını ısırmış parçalanmış neden acaba yardım edersen abicim sevinirim ?

6. sarp123

sarp123

Arkadaşlar yunus cikletlerim yan yüzeylerini kuma ve ya kayalığa sürtüyorlar neden acaba ?

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb Sarp bey;

Su değerlerinin bozulmasından dolayı dış parazit hastalığı başlangıcı olabilir.İlk etapta %30 dip çekimi yapıp dinlendirilmiş suya 3,5 çay kaşağı kaya tuzu ilave ederek su ekleyin.

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb sarp bey ;

Üyelik bilgilerinizi eksiksiz girerseniz, böylece hitap şeklinde kusur işlememiş oluruz.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Selam,

Yunuslar neden üremiyor sorusunun birçok nedeni var. Öncelikle erkek ve dişi sayısı nedir akvaryumda ? Dişi yunusunun olduğuna eminmisin ? Akvaryum ortamı üremeyi teşfik edici yapıda olmayabilir. Kuyruk ısırma sebebi akvaryumun hacminin yetersiz olması ve sürekli diğer balığı bölgesinden uzaklaştırma çabasından dolayı olağan agresifliğin sergilenmesidir. Hacim yeterli olmadığından kovmaya çalıştığı balığın bölge sınırlarından çıkamamasıdır.

Sürtünme parazit belirtisidir ve tedavisi İsmail beyin önerdiği şekildedir. Su değişimi yapman ve akvaryumunu bize görsel olarak açman yani fotoğraflarını yayınlaman iyi olur.

10. sarp123

sarp123

Akvaryumum 80 litre Temel abicim 2 tane büyük yunus 2d 1e 2 tane küçük yunus 1e 1d . cinslerinden eminim çünkü anüs vent lerine baktım. Fotoğraf koyucam hemen 5 dk sora abicim . peki neden olablir çiftleşmeme sebepleri ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hacim yeterli değil hem yunuslar, hem iceman ve bir de başka tür varsa boyutlarıda yetişkin boylarsa ortam ve hacim müsait değil görülüyor. Tabi fotoğrafları eklersen sahiden dişi yunus var mı ona da bakmak lazım.

Erkek iceman titriyorsa ve diğer balık dişi ise erkek balığın titreme hareketi sırasında kum üzerinde aranma hareketi yapıyorsa çiftleşme isteği hareketidir.

12. sarp123

sarp123

teşekkür ederim abicim fotoğraf yükleyemedim msn varsa verebilirmisin abi sana zahmet. ordan gösteriyim abicm icemanlar tekara tahminen ne zaman çiftleşir en son 3 gün önce oldu ama yavruları dedğimgibi o şekilde kaybettik kuluçka aletimde yok babama bir türlü akvayumu sevdiremedim ondan almıyo bi o eksik kulucka aletim olsaydı yaklasık 60 civarında iceman yavrum olcaktı ama işte hepsi hakkı rahmetine kavuştu peki neden tekar agzına alıp beslemedi abi.

13. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
  14. sarp123

sarp123

Ben beceremem abi bunu ya acil almam lazım 1 tane tam anlamadım bir de eee topu ole yaptı arkaya ne taktı ?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hazırları satılıyor bu aletin Sarp. Elinin altında bulunsun bir tane bu durumlar için. Oksijen ile yumurtaları havalandırıp hareket ettiriyor. ' Topu ne yaptı ' bu soruyu anlamadım ama rovaşata yapmış olabilir. :F

16. sarp123

sarp123

Abicim bir dahaki sefere ne yapıcam peki bu balık agzından hep atarsa nasıl yavru alıcam ben. Bu balıktan hep tara hep atar agzından.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Egg Thumbler bulunduracaksın ve eğer yine yumurtaları kusarsa onun içine koyacaksın işte. Kurtarabildiğini kurtaracaksın. Tabi balığın yumurtaları kusmasının sebebi belirtiğim yüzden yapmış olması büyük olasılık yani balığı yakalamaya çalışman ve stres. Bu yüzden yumurtaları ağzına aldıktan en az 15 ila 17 gün sonra balığı ayırmalısın.

18. sarp123

sarp123

O zaman abi ben hiç yavru alamayacak mıyım bundan ? Hep atar böyle ben bunu nasıl ayırcam. ?

M.D. 11.........

19. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Sarp bey;
    Bence yunuslar ve iceman'ler için akvaryum hacim çok az, yunuslar koloni halinde yaşar yunuslar için min: 300-400 litre lazım bence siz o balıkları çıkarıp canlı doğuran besleyebilirsiniz. saygılar:gif

20. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Sarp bey;

Balığı strese sokmadan yakalamak için kepçeyi balık korkmadan üstüne götüreceksin bir köşeye sıkıştırdığın zaman yavaş çıkarcaksın sonra tasın içine kusturucaksın. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş