1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arkaplan bitkisi tavsiyesi

Başlığı 'Portal Peyzaj Atölyesi' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Fazla hızlı uzamasıyla beni çileden çıkartan elodeaları söktüm. Şimdi yavaş büyüyen, tercihen lahana turşusu renginde, çok ufak yaprakları olmayan bir bitki arıyorum (izdivaçtan eş arıyormuş gibi yazmışım). Bu şekilde bildiğiniz bir bitki varsa çok makbule geçer, akvaryum çok çıplak kaldı.

2. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    bacopa bir düşünün bence güzel bir tür lahana turşusu rengi değildir belki ama turşuya görede değişir zaten :) burgulu sazda olabilir saza göre daha bodur kalır :)

3. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
  4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Toprak benim akvaryumda arka planda bacopalar var bir bak istersen.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Haziran 2015
    Kadir16 bunu beğendi.
  5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Bacopa caroliniana güzelmiş. Yalnız biraz güle benziyor aynı güldeki gibi aşağıdaki ışık almayan yaprakları çürümesin? Gülleri bu yüzden atmıştım zaten gına getirmişlerdi. proserpinaca palustris cubayı çok beğendim, almayı düşüneceğim. Ayrıca rotala macrandra mini öndeki subulatalar yerine çok güzel olabilirmiş. Bu bitkilerde tecrübesi olan var mı?

6. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Pro.Pal. cuba ve Rotala mac.ışık gübre ve co2 desteği isteyen harika bitkilerdir.Bakımı orta seviye zora yakın benim görüşüm, doğru ışık, co2 ve gübreleme ile harika formda olurlar.

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Vallaha mersinin suyundan midir nedir su ana kadar bitki oldurmedim. Saniyorum buna da bakarim. Co2 eklememe gerek olduğunu sanmiyorum zaten benim baliklar yüzünden bol bol co2 geliyor akvaryuma.

Sent from my GT-I8160 using Tapatalk

8. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    bacapo yaprak kalınlığı biraz daha iyi birde renk pigmentlerinde kırmızı tonu olmadığı için zaten yeşil bitki güldeki ile kıyaslama pek doğru olmaz gül de sağlıklı form için demir oranını yüksek tutmak gerekir bunda normal bir gübreleme ile güzel verim alabilirsin onun dışında bence burgulu sazda deniyebilirsin oda hoş durur istersen full sazlık bir görsel atayım numunelik olsun :) kendisi benim acemilik eserlerimdendir o yüzden biraz karışık :) ilk akvaryumum-3.jpg

veysel bunu beğendi.
  9. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Elodealar ışığı kesiyor diye sinirleniyordum, muhtemelen sazda da aynısı olacak.

10. Kadir16

Kadir16

Yer:
    Bursa/Yıldırım
    İsim:
    Kadir Öztürk
    Şuan ki durumunun bir resmini görebilirmiyim çok merak ettim bu arada saz burgulu saz olunca düzler gibi alıp başını gitmiyor bende var mesela normal saza göre bakımı farklı yavaş gelişiyor :)

11. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Benim akvaryum örnek resim

Bjk Vatandaşı

veysel bunu beğendi.
  12. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Şu an şehir dışındayım haftaya anca atabilirim herhalde. . Halit bey yanlış görmediysem orada bir tür ciklet var (tropa benzettim), bitkilere zarar vermiyorlar mı?

Sayfayı Paylaş