1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Armatür Karmaşası Bilgi Gerekli

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde ka2n tarafından 3 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Merhaba arkadaşlar. Az önce hopar 2*24 w armatür aldım. Ancak lambalar aşırı derecede sönük yanıyor, Daha önceden çalıştırdığım sağlam lambalar, 3 ü yanarken çıplak gözle bakamıyordum, şuan çok sönükler. Armatür 2*14 olabilir mi? Üstünde etiket yok, low output ya da high output olduğunu nasıl anlarız?

2. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Kaan flolarda da mı yazmıyor?

ka2n bunu beğendi.
  3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Flosuz 2.el aldim. 24w bendeki flolari kasasiz, elimdeki balastla cqlistirinca ciplak gozle bakamiyorm nerdeyse. Armaturde dogru duzgun parlak bile yanmiyorlar. Lowoutput sanirim.Aksam iade edecegim. Git gel bi ton is..

4. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    sendeki balastlar takılmaz değil mi ona?

ka2n bunu beğendi.
  5. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yok malesef.Bu tip armaturlerin balastlari ufacik parmak kadar. 90cmliklerin yine daha normal boyutlarda sanirim balastlari. Ama sunu gordum ki, aquareefin yaninda t5 in rengi hic hos degil :( 4#24 yapma fikri pek cekici gelmemeye basladi:) 2#24 ve led daha guzel bence.

muradtekin bunu beğendi.
  6. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    T5 in de her türlü rengi var :D sırf rengi için filan olmuyor Kaan mercanda büyüme olmadıktan sonra ayrıca brain t5 görünce gerçek rengi orta çıktı gerçek bir ışık değil led ben (nasıl soğduysam) şimdi hopar ı askıya aldım yakında 6x24 ati sunpower ile dönebilirim. Belli değil öyle birşey olursa satıcam ledi yok olmazsa bende 2x24 alıcam. sen ledinin yanına 2x24 ü tak beyazlar %40 olsun. Zoa filan varsa renkleri çıkar ortaya

Sent from my iPhone using Tapatalk

ka2n bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş