1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Arowana Tankım(Amazon's king)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ŞAFAK_HANÇER tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. ŞAFAK_HANÇER

ŞAFAK_HANÇER

İsim:
    Şafak Hançer
    Arkadaşlar işte buda benim 115*60*40=276 litrelik sırf anubias ve cryptycornie'li bitkili arowana tankım.İçinde sadece 1 tane arowana ve vatoz var.Arowanmın adı Gonzales :) umarım beğenmişsinizdir.Yorumlarınızı bekliyorum.

Uploaded with ImageShack.us

Maşallah demeyi unutmayın :nazar: :)

james_34, volkantr34, emmi_06 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Süper olmuş, ellerine sağlık Şafak.

Filtrenin emiş borusunuda gizledinmi bu iş tamamdır.

Maaşallah.:nazar:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yanılmamaışım gerçekten çok güzel görünüyor. Maşallah. :nazar: Arowana henüz küçük biraz ama sağlıklı ona da maşallah. :nazar: Akvaryum içindeki ısıtıcı bu türde riskli konumda yani ısıtıcı koruması olmalı yoksa bir darbede kırabilir. Balık şu an küçük ama her an büyüyecek ve risk artacak. Bence ısıtıcıya önlem almalısın. Akvaryumun üstü kapalı mı biliyorsun zıplar ve hatta iyi zıplar doğası gereği ?

4. ŞAFAK_HANÇER

ŞAFAK_HANÇER

İsim:
    Şafak Hançer
    Çok teşekkürler Murat abi ;) Evet dediğin gibi yağmurluma borusunuda gizliycem.Bu arada düzenlemen içinde sağolasın.

--- Ekleme; ---

Sağol Temel abi.Arowanayı kuru yeme alıştırmak için ufak alıdım ve çok şükür alıştırdım.Abi tamamen önlemlerimi aldım zıplama konusunda akvaryumun üstü tamamen kapalı sadece sol tarafta 10 cm'lik bir yem atma deliği var ondanda atıyacağını sanmıyorum fakat yinede önlem alıp üstünü kapatmakta fayda var.Dediğin gibi ısıtıcı konusunda da ısıtıcı koruması alıcağım.Isıtıcıyı kırması bir yana ısıtıcının etrafında da çok dolanıyor ve duruyor kendini yakıcağından korkuyorum...Abi zaten ilk arowana bakışım değil arowanalar hakkında herşeyi biliyorum sayılır artık.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık hani yazayım dedim gördüklerimi. Tecrübelerini paylaşmanı bekleriz. Maşallah tekrar gerçekten kutlarım.

6. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Maşallah,akvaryumun gayet doğal olmuş.Abilerimin dedği gibi dış filtre aparatlarınıda gizlersen,ısıtıcıyıda korumalık alırsan güzel olur.
    seviyorum bu türü.
    Çok yakın arkadaşımın eczanesinde var.Akvaryum 1.5 metrelik sığmamaya başladı tanka.

7. ŞAFAK_HANÇER

ŞAFAK_HANÇER

İsim:
    Şafak Hançer
    Teşekkürler Özgür bey ;) Bakalım benimki ne zaman sığmıycak?

--- Ekleme; ---

Ne demek abi rica ederim.Her zaman bildiğim her şeyi paylaşacağım.Bu arada benim tekniklerle sitede astronottan yavru alan çoğalacak inşallah.Bir başlık açıcağım astronot yumurtalatmakla ilgili ufaktan alıp büyütme yolunda.

8. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Maaşallah :nazar:
    Arowana gerçekten çok zevkle seyredilecek bir tür.
    Büyüdüğünde ne yapar bu türü besleyenler?

9. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    On numara olmuş. Arkadaki filtre boruları kamufle olursa çok daha güzel olur. Ellerine sağlık.

10. ŞAFAK_HANÇER

ŞAFAK_HANÇER

İsim:
    Şafak Hançer
    Teşekkürler.Arowananın yüzüşü büyüleyici bir olay zaten :)

--- Ekleme; ---

Çok teşekkürler Onur abi ;) filitre borularınıda kamufle edicem özellikle bitkiyle etmeye çalışıcam.

11. gsdeniz64

gsdeniz64

İsim:
    Gökçen İLHAN
    Çok hoş bir tank olmuş Şafak kardeşim.Taban,yati kökü ve bitkiler çok güzel görünüyorlar,Arowana da gayet iyi durumda gözüküyor.Arowana benimde beslemeyi isteyipte cesaret edemediğim bir tür :)Bu arada balık Silver Arowana yanılmıyorsam.

12. ŞAFAK_HANÇER

ŞAFAK_HANÇER

İsim:
    Şafak Hançer
    Teşekkürler Gökçen bey.Elimden geldiğince iyi bakıyorum Diego'ya =) Evet silver arowana.
    Bu arada arowana tankımı daha da bitkilendirdim yeni fotoğraflarıda yakında ekliycem.

Sayfayı Paylaş