1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artık balıklarım yok

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde hande tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. hande

hande

Akvaryumumun hava motoru bozulmuştu aksilik olacak ya o günde benim şehir dışına çıkmam gerekiyordu erkek kardeşime sıkı sıkı tembihledim alacağın hava motoru aman Çin malı olmasın diye.
    İşlerimi hallettim döndüm İstanbul a eve geldiğimde akvaryuma bakmamla donup kalmam bir oldu balıklarım yoktu akvaryumda yoktu. Ne olduğunu sordum kardeşime onunda balıkların neden öldüğüne dair bir bilgisi yoktu. Acaba neydi nedendi derken hava motoru çıktı sebebi içini açıp baktığımda havayı sağlayan pompanın boşta çalıştığını gördüm yani motor boşu boşuna çalışmış motor hava veremeyince balıklarım telef olmuş beş senenin Emeği, Çabası, Sevgisi küçük bir dikkatsizlik ve en basit sebepten dolayı boşa çıktı.
    Hava motorunun nereden ihraç edildiğine baktım görünce hiç şaşırmadım P.R.C. yani Çin malı.
    Kardeşime sordum"p.r.c. hangi ülke biliyormusun" diye sordum, onun cevabı Paris oldu. Açıklamasını yaptım ama iş işten geçmişti elden ne gelir.
    Benim diyeceğim gerçi çoğumuz biliyoruz ama aramızda bilmeyenlerde varsa p.r.c yazısına dikkat etsinler fiyatı uygun diye alırsanız eğer yaklaşık bir hafta o ürünü gözetleyin çünkü bu tarz ürünler son muayeneden geçmiyorlar. saygılar:gif

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Artık balıklarım yok

Balıklarınız için üzüldüm Hande hanım. Gerçi zaman zaman hepimiz kayıplar veririz. Ama küçük ama büyük. Önemli olan yılmamak.

Bende akvaryumlarda Çin malına karşıyım. Şimdiye kadar kullanmadım. Kullanmadığım için de P.R.C'^nin Çin malı olduğunu bildirdiğini bilmiyordum. Sayenizde de öğrenmiş oldum.

Balıklarınız için gerçekten üzüldüm ama bu hobinin acı gerçeklerinden biri de şu ki biz canlı besliyoruz. Her an ölebilen canlılar...

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Artık balıklarım yok

Hande hanım geçmiş olsun. Hernekadar özen göstersekte,ilgilensekte bazen bu gibi üzücü durumlarla karşılaşmaktan kaçamıyoruz.

Hande hanım,akvaryumunuzda sadece hava motorumu çalışıyordu ? İç yada dış filitreniz yokmuydu ?

4. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Artık balıklarım yok

Geçmiş olsun balıklarınız için üzüldüm :(

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Artık balıklarım yok

Çok geçmiş olsun Hande hanım , gözünüz gibi baktığınız balıklarınızın bu şekilde telef olması üzücü..

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Artık balıklarım yok

Geçmiş olsun Hande Hanım. Üzücü bir durum ve malesef her zaman söylendiği gibi hobi içinde olan talihsizlikler. Sağlık olsun koyulur yerine inşallah.

7. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Artık balıklarım yok

Geçmiş olsun Hande Hanım. Kayıplarınıza üzüldüm. Ama her ne kadar adı çıkmış olsa da Çin malı diyerek kötü bir damga vurulmasına karşıyım. Gerçekten iyi ürünleride dünya piyasasına sürüyorlar çünkü. Bilmiyorum bu konuda ülkenin taleplerini mi karşılamaya çalışıyorlar...

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Artık balıklarım yok

Muadili çin malı olunca malzeme dandik olabiliyor ama marka aldığınızda da çin malı çıkabilir.Adamlar işçilik ucuz diye orda yaptırıyorlar.. Çin malınında kalitelisi var dandiğide var ne yazık ki..

9. safak

safak

Artık balıklarım yok

Yazık olmuş o kadar emekten sonra gerçekten sinir bozucu bir şey. çak:gif

10. hande

hande

Artık balıklarım yok

Çok Sağolun. Gözümün nurlarını kaybetmek beni çok üzdü ama elden bir şey gelmiyor işte. Bu üzücü olaydan sonra tabi yılmayacağım çünkü bu hobi beni mutlu ediyor, her işten geldiğimde onlara bir saatimi ayırdığımda işte o an bütün her şeyden uzaklaşıyordum onları çok seviyordum. Ama olsun şimdi aklımdaki İwagumi bitkili akvaryumu gerçekleştirmeye karar verdim.

Olcay bey akvaryumum da iç filitre vardı, ama benim şaşkın kardeşim onu çalıştırmamış eğer çalıştırmış olsaydı bunlar yaşanmazdı.

Türker tabii Çin malının iyisi de var ama adamlar sınırlı ve sabit ürünlere kalite sağlamışlar ve bunu bilmek bir hayli zor piyasayı çok iyi bilmek lazım ve bu bilgide bende yok, vede donanım ve ekipman hakkında da fazla bir şey bilmiyorum akvaryumu kurmaya başladığımda bana o kıymetli bilgilerinizden verirseniz çok sevinirim saygılar:gif

11. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Artık balıklarım yok

Hande abla çok üzüldüm balıkların için :( geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş