1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artık Mavici Oldum

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde 94sem tarafından 26 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN
    Kurulumu tamamlanan tankımla ilgili paylaşımlarıma artık bu başlık altında devam edeceğim.
    Enson yaptığım güncellemeden sonra eklediklerim:
    Green moon coral
    Coral beauty Angel
    Eş percula
    2 büyük parça kaya

Leather coral üzeringe beyaz benek,alşıya benzer oluşumlar var. Şuanda deri değiştiriyor leather ve uçlarda açmayan erimeye benzer oluşumlar var.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Artık Mavici Oldum

Ellerine sağlık Semih derleyip toplamışsın akvaryumu göründüğü kadarıyla. Daha dikkatli ve seçici canlı ilaveleri yaparsan güzel olacak.

3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Semih maşallah ilk başladığın kuruluma kıyasla baya iyi gelişmeler olmuş tebrik ederim.
    tank çok güzel görünüyor.

Sent from my u8800 using Tapatalk

4. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Teşekkür ederim dekorun son hali bu olacak, ışığı en iyi böyle alıyorlar. Arka bölümede büyük mağralar yaptım ki saklanan saklansın uyuyan uyusun.:ay:

5. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Yosun duvarını unutmuşum buda 5 günlük yosun duvarım:

6. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Son durum guncellemesi yapmak lazim artik sanirim. Ilk olarak bir suredir onutak bunu cikar denemek için yaptiğım ps nin performansını paylasicam ardindan fotoğraflarla devam edicem. Gövde deneme amacli olduğundan ev yapimi oldu herşey, yoğurt kovalarını aldiğim gibi orasini burasini kesip uydurmaya calistim. Yukseklik 47cm ve genislikte 17 cm. Motor Tunze 9400
    [video=youtube;2dIZOvc66hQ]http://www.youtube.com/watch?v=2dIZOvc66hQ&feature=youtu.be[/video]

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Güzel güzel ellerine sağlık. Yoğurt kovası olsun bizim osun.Yosun filtresi de iş yapmaya başlamış.

8. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Teşekür ederim Temel abi, yasun duvarı 4. ye temizleyip koydum cyano tarzı bir toplama yapıyor bende. Resimlerde geliyor...

9. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah, akvaryum baya gelişmiş ve güzelleşmiş.:nazar:

11. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Ön camın zemine yakın kısmını bilerek mi silmiyorsun?

12. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Őncamdaki yasunlar sert yasun olduğundan cam sileceği ile cıknıyor, jiletle kazimak lazim.

13. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

41 kere maşallah.....Gelişmeler harika

14. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Tüm portal ailesine merhabalar, gelişmeleri paylaşma fırsatım olmuyor şu sıralar... Ve kafamı kurcalıyan birşey var.
    3-4 hafta CA-mg ve KH kontrolu yapamayıp sadece haftalı 20-35 lt arası su değiimi yaptım ve 2.5 hafta once tum testlerımı ve katkıları aldım. Mg 1050-1100 lere ca 260a Kh da 5 sularına düşmüş kontrol edemediğim zamanda. Değerler bukadar düştükten sonra 100 lt kadar bir su değişimi yaptım ve katkıları 3-4 saat arayla girdim Mg ve Ca şuan istenilen değerde. Ama Kh tüketimi çok artmış Carolin algler sayesinde sanırım , son yüklediğim fotoğraflar haricinde sadece 5-6 parça küçük sps frağı ekledim. Hergün azar azar toplamda 40 ml kadar giriyorum Kh ı 2 haftada 1lt Kh sıvısı bitti şuanki güncel Kh değerimse 7. Bu kadar tüketim normal değil gibi geldi bana . ( TÜM TESTLER ****** ve Girdiğim KH Reeflower. Şuanda sadece star polip az açıyor diğer canlılarda açma sorunu yok)
    :smiley33:

Sayfayı Paylaş