1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ARTEMİA su tuz oranı?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde nahre25 tarafından 8 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı
    Arkadaşlar Azoo marka tuzsuz artemia yumurtası satın aldım. Prospektüsünde yazdığı şekilde tuz attım ama açılmadılar. Kullandığım tuz marketlerdeki yemek tuzuydu. Sonra küçük bi araştırmadan sonra kaya tuzu atılacağını öğrendim. Sizce bu doğrumu bide kaya tuzu dedikleri marketlerde satılan iri turşu tuzumu?

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Cevap: ARTEMİA su tuz oranı?

Artemia da en iyi acilmayi deniz tuzu ile gördüm diyebilirim. Birde kaya tuzu ile 20 gr atıyordum 1 kaşık artemia 500 ml suya. Ancak bu oranı siz artırabilirsiniz artemianın markasına göre değişir

3. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı

Deniz tuzunu nerede bulabilirim? Birde kaya tuzu bildiğimiz iri turşu tuzumudur yoksa farklımıdır? Bide tuz iyotlumu iyotsuzmu olacak?

4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Deniz tuzunu akvaryumcularda bulursunuz ama deniz akvaryumlarına özel bir yer olmalı kanımca. Ama iyotsuz sofra tuzu da kullanabilirsiniz. Bu aralar sofra için deniz tuzu kullanmak da moda olduğundan migros gibi büyük marketlerden de deniz tuzu temin edebilirsiniz. Kaya tuzu konusunda fikrim yok çünkü bizim memlekette görmedim malesef.

grafikdelisi bunu beğendi.
  5. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR

Kaya tuzunu pazarda fallan bulabiliriniz. Böyle taş gibi kütle halinde almıştım ben. Deniz tuzu olarak akvaryumcularda bulabilirsiniz. Okyanus akvaryumlarında kullanılan tuzlardan işte olacak kullandığınız :) Fiyatı öteki tuzlara göre daha pahalıdır ancak acılma oranı baya yüksektir.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Evet kaya tuzu bildiğimiz iri taneli turşu tuzudur.Ve iyotsuz olacak.:ay:

7. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar sağolun.

8. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Temel abi ne zaman turşu ile bir şey okusam canım turşu çekiyor turşuya sarılıyorum. Annem sana hamileyken bile bu kadar turşu yemedim dedi yapmayın artık :crazy:

Sayfayı Paylaş