1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Çıkarma ve Çıkması

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 29 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba mac artemia seti aldım yarım litre suya bir çay kaşığı ROTİFİSH ARTEMİA MİX attım . Hava vermeye başladım 24 saati geçti şuan , hava hortumundan hava almesını kestim bükerek , mac artemia setinin seffaf alt tarafında küçücük kımıl kımıl eden bişeyler yüzüyo suyun üstünde de sanırım kabuklar var bunlar çıkmış mıdır? çok kücükler ışıkda belli oluyo.

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Göz ile görünüyor zaten. Mutlaka çıkanlar olmuştur. Çıkma oranını artırmak için birkaç saat daha hava vermeye devam et

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Teşekkür ederim bülent abi peki bunları verirken dış filitre iç filitre hava motoru kapamak gerekiyomu. ?

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Gerek yok....direk ver

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Artemilar dediğiniz üzere çıkmıştı havayı kestim ve 10 dakika beklettim dibe çöktüler. Mac artemia cıkarma setinin vanasını açtım ve süzgeçle süzdüm içindeki bütün suyu ama sanırım biraz yanlıslık yaptım üste çıkan açılmış yumurtalarda süzgece geldi:( süzgeçteki artemiaları suyla duruladım ve akvaryuma boşalttım suyun üstünde birikmeye başladı bazılarıda suyun içinde yani akvaryumda beyaz beyaz oldu heryer. Balıklarda vide gördüğüm gibi hiç saldırma gereği duymadı yiyolar ama iştahlı bi şekilde değil yanlıs bişeyler yaptım kesin:d.

6. TanRulman

TanRulman

Yer:
    Ümraniye
    İsim:
    Kemal TANYILDIZ
    Murat denemelerinin sonuçlarını aktarmanı bekliyorum bende alicam aynı setten.

7. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Artemiları verirken motoru durdurup suyun durulmasını bekleyin. Su durulduktan sonra şırınga ile birkaç damla damlatın balıklarınız direk toplanacaktır, bu işlemden sonra azar azar verirseniz su kalitenizi bozmamış olursunuz. Verdiğiniz artemialar bitmedende filtre,hava motoru gibi ekipmanlarınızı çalıştırmayın. Meç seti bende kullanıyorum fakat aldığım 2 üründede vanadan su damlatıyordu. Vanaları sökerek hava hortumu geçirip slikon attım bu şekilde hava dağılımıda daha güzel oldu. Süzme işleminide meçteki suyu cam kavanoza dökerek suyun durmasını bekliyorum daha sonrada orta kısma ışık tutarak sıfır kabukla toplanan artemiaları şırıngayla çekip kavanozun içine süzüyorum. Süzgeçi artemilar çıkamayacak şekilde tatlı su koyduğum cam kasenin içine alıyorum buradanda azar azar akvaryumlara.

Sayfayı Paylaş