1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia önerisi ve alternatif yem?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde abdullah07 tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    Merhaba arkadaşalar;

Ben şimdiye kadar ki yavrularımda hep kuru yem kullandım(larviva start - kabuksuz artemi - nls grow - çeşitli yemleri ezme) ama yeni balıklarımda (hara-jalo-mpanga-chuwa) canlı yem kullanamk istiyorum. Daha önce hiç tecrübem yok yani artemianın yanından dahi geçmedim su piresini ise hiç denemedim.

Öncelikle kolay açılıcak bi artemia olması lazım(kafadan soğutmasın beni) ve bir sitede omega marka artemia gördüm 100 gr 32 tl sıfır açılmamaış ambalajında.

Acaba açık olarak satılan salt lake alsam işe yararmı (taze olsa başarabileceğime inanıyorum ama)

Acaba taze olarak nerden temin edebilrim açık artemia(50 gr veya 100 gr) ?

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Abdullah bey artemia açmak için tuz oranı , sıcaklık ve havalandırmayı iyi ayarladığınız takdirde 24 saatte açılıyor.. Biraz sinir edici olabiliyor onu belirtiyim.. Çok az bir miktar alıp başlarsanız daha iyi olur. Çay kaşığının ucu kadar koyduğunuz için 100 gr falan çok fazla gelir.. Yani yıllarca götürür öyle diyim.. :) Ama çok az bir miktarda alarak başlarsanız en azından o kadar para vermemiş olursunuz.. Forumda artemia çıkartılması ve yaşatılması ile ilgili açılmış çok başarılı konular vardır.Onlarıda okuyup öğrenirseniz açtığınız artemilardan maksimum fayda sağlarsınız.

www.otuz.com a bi bakmanızı tavsiye ederim.. sürekli alış veriş yaptığım bir site ve daha yeni 5+5 hediyeli kampanyasından 10 paket aldım.. Bir bakın isterseniz.. Çok başarılı ve güvenilir bir sitedir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    bende 5+5 paketlerinden aldım valla mutluyum

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sera Artemia paketleri fena değil ama pahalıya mal oluyor. Daha uygun paketler var araştırmanız gerek. Alacağınız yumurtaları yapacağınız basit aşağıdaki düzenek sayesinde yumurtalardan larva alabilirsiniz. Pet şişeyi ortadan kesip ağızlı kısmı ters çevirim alt gövdenin içine takıyorsunuz. Kapağa delik delip vana takılmış hava hortumu ile düşük oksijen kabarcığı verirseniz sorunsuz üretirsiniz.

5. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Benim ramazan bayramından 2 gün önce çıkarttığım artemiaların hepsi halen yaşıyor :) Spriluna tozunu yem olarak kullanıyorum ve artemiaları büyüttükten sonra balıklara veriyorum.Şunu söyleyebilirim büyüyen artemialar su ısısı değişimlerine çok dayanıklı ve her zaman hava vermek gerekmiyor.4-5 günde bir çok küçük bir miktar spriluna tozu veriyorm ve sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar.Su sıcaklığım genelde 5 ila 15 derece arası değişiyor.Gerçekten çok dayanıklı canlılar.

6. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Isıtıcı kullanmıyormusunuz ? bende büyütmek istiyorumda acaba bana bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

7. abdullah07

abdullah07

İsim:
    Abdullah KOCABIYIK
    aslında bahsettiğim omega marka arteia otuz.codmdan alıcaktım 100 gr 32 tl

sizin bahsettiğiniz 5 li paketlerin markasıda omega siz memnuhn kaldınızmı?

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    azoo artemia hakkında bilgisi olan? Açılma oranı? Olması gereken tuz değerleri?

Sayfayı Paylaş