1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Cıkarma seti?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 23 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba artemia cıkarmayı burda portalda pet şişeyle görmüştüm yapmıştım beceremedim sera artemia mix kullanmıs'tım ozaman. Artemia cıkarmam lazım acaba su hazır artemia çıkarma setlerinden kullanan varmı dahamı pratik? artemia çıkarmada konusunda yardımcı olursanız sevinirim..

2. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    bu mavi yuvarlak hazır artemia çıkartıcılardan kullanabilirsiniz havayı az açın çok açmayın fazla köpürünce kenarlara yapışıyor çıkmıyor. Sonrasında tavsiyem kaliteli bir marka alırsan %90 98 açılım yapabilirsiniz. marka için özel mesajla bilgi verebilirim şimdi marka söylemeyeyim şimdi.

3. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Meç artemia çıkarma setini kullanıyorum gayet kullanışlı. Hem fiyatı uygun hemde yerli malı tavsiye ederim.

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Koray abiye katılıyorum.Meç artemia çıkarma seti gayet başarılı bir şekilde artemıa çıkartıyor.Fiyat olarakta ekonomik bir set.

DALGIÇ bunu beğendi.
  5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Meç in yüzde olarak oranı nedir bu konuda?Bir yerlerde sanki %70-75 artemia çıkartıyor diye okuduğumu hatırlıyorum?

6. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Siz okudaklarınıza fazla itima etmeyin yerli malının adı çıkmış kendi kendimize türklüğümüzü kötüler olmuşuz. Hani bir söz varya türkler hiç birşeyi yapamıyor bak elin amerikalısına japonuna neler yapıyor işin aslı öyle değil işte bizde neler yapıyoruzda gündeme getirmiyorlar getirtmiyorlar, 2 günde bilim adamlarımız yok oluyor:( Tabi konuyla alakasız oldu ama yerli malından fayda görüyorum kötü yorum görünce milli duygularım kabardı ,bu set işini gayet güzel yapıyor 1 kaşık artemia ile ortalama 1000 yavruyu doyuruyorum daha ötesi varmı ?%70 açılsa ne olur %100 açılsa ne olur . Kötü yanı yok değil muslukları bazen damlatabiliyor fakat ithal mala para yatırıcağınıza setle birlikte gelen musluğu çıkartarak içten 1 aded hava taşı takın bitti gitti işte canavar gibi işleyen set hazır çıkardığınız musluğuda hava hortumunu kesip araya takarsınız ayar yapmak için kullanmaya devam edersiniz 10 liraya yerli malı varken jbl artemio sete 100 küsür lira vermek ne kadar mantıklı? Maddi açıdan değil milli yönden bakın yoksa 100 liradan kimse fakirlemez:)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Artemia çıkarma seti gibi işlevi basit ve belli olan malzemelerde dahi yerli ürünleri sorgusuz yargılamak çok yanlış. Her ülkede olduğu gibi burada da kolay ve basit yoldan para kazanmak isteyen, kalitesiz iş yapan insanlar elbette var ama bunun tersinin de olduğunu bilmek lâzım.

Dikkat edin zaten anya konya kendiliğinden ayrılıyor zaman içinde. Bir ürünün fiyatının işlevine göre yüksek olduğunu anlamak için aslında biraz araştırmak yetiyor. Bunu birkaç malzeme de bizzat gördük son günlerde.

Son günlerde ilgilendiğim alan örnek olarak, yerli üretim palyaço balıkları evet renksiz, solungaçları açık vs vs vs. İmkan ve arzu meselesi. Yurt dışından yüklü ithalat getirenler oldu son zamanlarda ve çok samimi yazıyorum ki balıkların %50 kadarı el ayak olarak düzgün ama gerisi son derece sorunlu. Tamamen ithal edilen sayı ve tür ile orantılı bir araya karıştırma var ve bu ülkeye en başından beri bu gibi konularda hep 3 sınıf canlı gelmiştir. Dürüst ve kaliteden ödün vermeyen birileri yerli ama bunlara misket oynatacak canlılar üretebilir, yerli ucuz olmak zorunda değil her zaman, ortaya çıkana ve çıkanın bize satılanla arasındaki farka bakmak gerek.

Alparslan bunu beğendi.
  8. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Temel abi doğru diyorsun ama yerli firmalara destek olmuyoruzki haliylen kaliteli işçilik ve yüksek fiyat politikasını uygulayamıyorlar. Misal ekol filtrelerden örnek vereyim yerden yere vurdular, öyle su kaçırıyor böyle ses yapıyor, orası kırıldı ,burası ezildi kullanmasını bilmeyen veya ödediği düşük ücrete karşılık yüzlerce liralık eheım filtrelerle bir tutmaya çalışan zihniyetler çıktı bir yorum yazdı,bizim memleketimizin insanıda sözle kuyuya iner zaten bu markadan çekinip durdular. Yılları devirmiş problemsiz çalışıyor bedavadan kaç kere yedek parça temin edildi ,bunu hangi firma yapıyor ? hiçbirisi. Belkide destek olmuş olsak hataları gördüğümüzde insanlara kötülemek yerine ilgili firmaya bildirimlerde bulunsak şu anda çok daha kaliteli yerli mallarımız olurdu. Hal böyle olunca rekabet oluşturacak başka markalarda kalmıyor nasıl olsa yerli malı denerek yaftayı yapıştıracağımızdan girişimcide bulamıyoruz. Meç artemia setinin bahsettiğiniz gibi sorgulanacak yargılanacak hiç bir yanı yok,10 liradan birkaç aded aldım 2 yıldır kullanıyorum sizce parayı çöpe atmışmı oldum? Bu markalarla herhangi bir bağım yok bunlar sadece ufak örneklerdir bu konunun ülkemizde tartışmaya kapalı olduğunu düşünüyorum. Çin malları bile kızılca kıyamet hayatımızda dolup taşmışken yerli malına kim bakarki nede olsa bizler ucuz mal alacak kadar zengin değiliz değilmi? kafalarımızada çok güzel işlenmiş söz ne güzel:=)

YIKIKTEMO ve cimlikaya bunu beğendi.
  9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    "Bizim insanımız değer bilmez,sözle kuyuya iner..." gibilerinden genelleme yapıp,Türk Malını överken Türk insanını da yerden yere vurmamalıyız diye düşünüyorum.Mesela yazıştığımız konu "Meç Artemia Çıkartma Seti" dir.Birisi (ben gibi) "Ya bu sadece %70-75 artemia çıkartıyormuş.Doğrumudur?" diye sorduğunda bu ülke malının kötülenmesi amacına gelmez.Bu nedir biliyormusunuz?Tecrübesiz insanların %70-75 lik oranın yeterli olmamasını düşündüklerindendir.Artemia dediğin %100 çıkmalı arkadaş.Neden mi %100 çıkmalı?Çünkü ben böyle çıkması gerektiğini biliyordum mesela :) Burada Eray fakiri ülke malını kötülemiyor.Doğrusu %100 oranda çıkar diye düşündüğünde "Bunda acaba bir sorun mu var?" diye soruyor.Burada bilgili arkadaşlara da düşen "Ülke malı yerle bir edilip kötüleniyor.Biz insan olarak zaten hep böyleyiz" demekten ziyade "Arkadaş yanlış biliyorsun.10 lira vereceksin ve şunu alacaksın.Pahalı ürüne 100 lira vereceksin sonra bu olacak..." gibilerinden yol gösterip yardımcı olmaktır.Zaten burada bulunmamızın,birbirimize destek olmamızın amacı bu değilmiydi?

Diyelim maddi gücün çok iyi.Kasa,güvenlik ve konforu olan Tofaş Şahin'e mi binersin yoksa avrupa bir araç alıp ona mı binersin?Yerli malı diye parası olduğu halde Anadol'a bineni görmedim (hastaları ve kolleksiyoncular hariç).Ülke malına sahip çıkacaksak bu aldığımız gıdalardan mobilyaya,pantolondan tuvalet kağıdına kadar aynı hassasiyeti içermeli.

Son söz olarak tekrar belirteyim.Bir ürün hakkında,yerli veya yabancı marka olsa da fark etmez. "Şöyle iyi veya şöyle sıkıntıları olduğunu duydum.Ne dersiniz?..." diye yazıp sorduğumuzda bu o malı kötülediğimizden değil,tecrübesiz olduğumuzdan dolayı kullanan arkadaşlardan bilgi alıp sonradan sıkıntı yaşamak istemememizdendir.Bu kadar basit aslında :)

cimlikaya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş