1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Cıkarmak

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde South53 tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. South53

South53

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Murat Guney
    Yıllar öncesinde ki tatlı su akvaryum tecrübemden, aklımda kalan en özel karelerden biri, balıklarıma canlı yem olarak pire ve kurt verirken, onların o inanılmaz iştahla akvaryumda dört dönme görüntüleriydi. Yalnız kurt un kokusu aklıma geldikçe hala burnumun direğini sızlatır:)
    Bu vesile ile tuzlu su akvaryumda canlı yemleme hakkında portalden ve dışardan bazı yazılar takip ettim.Tecrübeler artemia çıkarmanın hem kolay hemde balıklar için yararlı olduğunda hem fikirdi. Bende hemen bir acemi iştahı ile bu işi bir deneyeyim ve izlenimlerimi sizlerle paylaşayım dedim.

Aslında Artemia cıkarma söylenildiği gibi çok kolay:

İhtiyaçlar:
    1-Artemia çıkarma seti ( İki şekilde set uluşturabilirsiniz ilki MacGayver usulu petşişe ile bir set kurabilirsiniz veya benim gibi satınalma yaparak setinizi hazırlayabilirsiniz)
    Artemia cikarma seti ( MEC ) 15 TL

2-Artemia ( Omega veya Sera ) 5 TL
    3-Hava motoru

Bu satınalımlar sonrasında yapılması gereken sey cok basit. Önce Setin içine dinlenmiş 0.500 lt su, suyada artemiaları boşaltıp 48 saat beklemek.Sanırım markalara göre oran ve tuz ihtiyacları farklı oluyor Omega içinde tuz da bulundurduğu için sadece tatlı suya paketi boşaltmak kafi.Sonrası bir doğa mucizesine daha şahit olmak...

Saygilarimla...

Montimahir, Glsn, Vetman ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok güzel bir paylaşım olmuş...:okey:

3. South53

South53

Yer:
    Istanbul
    İsim:
    Murat Guney
    Tesekkurler Alparslancım. Nasıl keyifler?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi abi, sen nasılsın?

5. Vetman

Vetman

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Yağmur Gülsoy
    Set işi akıllıca ve daha zahmetsiz gibi gözüküyor. Paylaşım için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş