1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Dondurmak

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde Montimahir tarafından 27 Aralık 2013 başlatılmıştır.

?

Fazla artemia naupliinin saklanması ne şekilde olmalıdır?

1. Fazlasını hemen dondurmak

50,0%
  2. Kabuk ayırımından sonra dolapta saklamak ve her gün çıkartmak

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Yettiği kadar çıkartmak

50,0%
  4. Çıkartmamak

oy sayısı 0
    0,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Merhaba,

Yavrular ve bazen anaçlar için de lazım olan artemiaları çıkarttıktan sonra fazlasını sonraki günlerde kullanmak üzere dondurmak sizce faydalı mıdır?

Ankete katılırsanız sevinirim.

20131227_151607.jpg

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Artemia için fayda anlamında endişelerim vardı ama uretim kısmında özellikle Kardinal vb çok lazım olduğunu düşünmeye başladım. Birçok yem dondurulmuş olarak satılıyor, çıkarılan artemiaların dondurulmaması için hiçbir neden yok ve zaten donmuş artemia da satılıyor.

Ben fazlasının doldurulup saklanmasından yanayım ve bunu sanırım bende yapacağım.

TencoMelih ve Montimahir bunu beğendi.
  3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    İmkan varsa hergün çıkartıp vermenin daha faydalı olacağı kanaatindeyim.Olaki fazla geldi bencede dondurulmasında bir sakınca yoktur.Besinsiz bırakılacağına dondurulması daha uygun.

4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Yeni çıkmış artemia ihtiyacı bence günlük karşılanmalı.Yetişkin artemia boylandırma biraz uğraş istiyor, özellikle kış aylarında.yazın balkon bahçe gibi bir yerde büyük hacimli ve popilasyonlu bir kültür kurulup kış için hazırlık yapmak mantıklı olabilir.Asıl soru, artemia zenginleştirme araştırmaları yaparken dondurulmuş artemiada ne kadar besin kaybı olacak?

TencoMelih ve -Seyyah- bunu beğendi.
  5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    İlk parti denemelerde balıkların donmuş artemiaları(nauplii) almalarında bir sıkıntı çıkmadı. Tek sorun, ölü oldukları için suda fazla askıda kalmıyorlar, beslerken dalga motorunu açmak gerekiyor ya da hedef yemleme yapmak lazım.

TencoMelih bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben de bir artemia çıkarma sistemi yapmak istiyorum, pratik olmalı ve kolay toplanmalı. Artanları kesinlikle dondurmayı planlıyorum ama ona da tabletler halinde dondurmak için bir sıralı kap gibi bir şey lazım.

TencoMelih bunu beğendi.
  7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Ocean nutrition' ların kaplarını atmayalım işimize yarar gibi. Donma aşamasında dibe çöküyorlar, bunu bekleyip şırınganın üstündeki fazla suyu atıp dondurulabilir.

TencoMelih, ozgun_cyprus ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Hain kardinallerden biri krill almamakta ısrar ediyor. Bende hergün nauplii çıkartamayacağıma göre, bu yöntemi benimseyeceğim sanırım.

Haftasonunda çıkartıp tazesini verdikten sonra, üç şırıngaya yoğun olarak donduruyorum. Sonra iki günde bir donmuşları kullanarak bir haftalık döngü tamamlanıyor. Haftalık program bu oldu şimdilik. Buna sarımsak vs. de eklenebilir kanaatindeyim.

9. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Mahir bey suda asılı kalması çok iyi olmuş bir lokmada yüzlerce yiyordur herhalde.Geçen videodaki besin bombardımanından çok fazla faydalanamıyorlardı sanki.

10. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Kesinlikle...bunlar daha yoğun olduğu icin kolay dagilmadilar gibi.

Tapatalking

TencoMelih bunu beğendi.
  11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Video izlenmiyor.

12. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Hobinin ve hobicinin karagün dostu...artemia. Ayar çektim, şu anda izlenebilir olması lazım.

TencoMelih bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bunu da yemedi ya yazık artık. Yiyen de çok istekli sayılmaz. Bende kurutulmuş krill var yiyorlar baya, denesen mi acaba Mahir?

omega one yem krill.jpg

TencoMelih ve murat parin bunu beğendi.
  14. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Krill var dışı aliyor. Erkek te nauplii yiyor videoda belli olmuyor mu yoksa :)

Tapatalking

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Videoda belli de bu kurutulmuş cins. Sera firmasının da var sanırım. Yaş yemeyen kuruyu yer bakarsın.

16. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Tamamdir bendeki prodac' ti, sera deneyelim. Omega one' inki ülkemizde bulunuyor mu?

Tapatalking

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bulunuyor sanırım, sendeki prodac kurutulmuş krill mi?

18. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Mahir seranın krilini dene mutlaka, yem almayan balıklar seviyor.Bende var bırakayım bir ara.

19. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Sera' nın krill' i ile yıldızım pek barışık değil. Üretimhane dahil ne zaman verdiysem pek alan olmadı, ama denerim.

Bülent abi' nin hafif nemli mysis'leri de favorimdir. Ama Omega One krill bulursamda denemek isterim.

Temel abi bendeki krill bu...

TencoMelih bunu beğendi.
  20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Alma krill var sende benzer yemler zaten. Bendeki kardinaller çok şey yemesine rağmen hafif nemli mysis dediğin yemi yemiyor ona güvenme fazla. Karidesde mi yemiyor bunlar ilginç, kimi birini yiyor kimi diğerini gıcık iş.

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş