1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

artemia yı ne kadar zamanda vermeliyim

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde serkan223 tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. serkan223

serkan223

arkadaşlar öncelikle meraba...bende 4 veliferia..4 lepistes...8 kılıç...6 moli...6 tanede neon um var...bunlar için günlük artemia çıkartıyorum ve sabahları bitkisel yem herakşamda mutlaka artemıa veriyorum..sizce bizararı olurmu..yoksa hergün vereyim mi..ilginize şimdiden teşekkürler

2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Balıklarınız otçul olduğundan artemia gibi protein ağırlığı bu kadar fazla olan bir besin ile neden besliyorsunuz ben onu anlamadım? Artemia balıklarınıza haftada belki 1 kere verilebilir ama her akşam vermeniz balıklarınıza zararlı olur diye biliyorum. Fakat bu konuda tecrübem yok o yüzden üstadlar daha iyi bilgi vereceklerdir.
    Zararınında balıkta aşırı yağlanma sonucunda üreme zorluğu gibi olumsuz etkiler olarak biliyorum. saygılar:gif

3. serkan223

serkan223

kardeş banada herkez haftada ver diyor ama 1 aydır veriyorum hiç kötü yanını görmedim balıklarımada zararın aksine...süper canlı renklere kavuştular ve yavru balıklarım birhayli hızla büyüyor..buda benim çok hoşuma gidiyor..umarım zarrı olmaz bundan sonrada

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Yavruların büyümesinde tabiki yararı vardır fakat protein ağırlığı fazla olduğu için sindirim sistemlerini aşırı yorar yavruların.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Serkan bey merhaba,

Balıkları çok fazla proteinsel olarak beslemek sizin zararınızadır. Çünkü zamanla balıklarınızda yağlanma yapacak ve balıkların kısırlaşmasına neden olacaktır.

6. serkan223

serkan223

o zaman haftada 2 kez versem normalmidir sizce...diğer zamanlarda da 4 saatte bir tetra bitkisel yem veriyorum sizce yeterlimidir..

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

4 saatte .8. 4 saat aralıklar çok sık değilmi sizcede ? Fazla yem balıklarınızın yararına değil, aksine zararına... Günde 3 öğün vermeniz yeterli olur. Haftada 2 kez vermeniz normaldir...

8. shrimp

shrimp

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Sarıoğlu
    Artemiayı hergün duzenli olarak verebilirsin.Seninde gozlemledigin gibi ,daha aktif,daha canlı ve daha sıhhatli olacaklardır.

Sayfayı Paylaş