1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Yemediler

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde 0xyGen tarafından 15 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz
    Arkadaşlar Selamlar,
    2 Gün Once Seranın Artemia Mix Paketini Alarak Uygulamaya koydum . Yumurtadan Çıkma Oranı Yüksek Olmasada Benim İçin İyi Bir Tecrübe Oldu.

Balıklara Sunmadan Önce , Bir Işık Yardımı İle Bir Yerde Topladım Ve Sifonlama Yöntemi İle Bir Kapta Topladım. Diğer Bir Kaba Bir Bez Gererek Ayni Sekilde Sifonlama Yöntemi İle Diğer Kaptan Çekerem Süzdüm. Akvaryum Suyundan Yine İnce Bir hortum Vasitasi İle Sifonlama Yaparak Ayni Bez Üzerindeki Artemiaları Tatlı Su İle Yıkadım ve Bezin Yüzeyini Ters Cevirerek ve Akvaryum Yüzeyine Hafifce Bezi Sürterek Artemiaları Akvaryuma Bıratım.Mamafih Bizimkiler Hiç Bir Tepki Vermedi . Sadece Artemiaların Bulunduğu Noktadan Geçerken Hafif Bir Titreme Eylimi Gösterdiler.
    Canlılar : yunus sp bp imparator yaşayan kaya ( su anki akvaryum hacmi 250 LT geçici olarak )
    Bu Bir Sorunmudur ve Neden Kaynaklanıyor Acaba ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Artemia Yemediler

Bu bir sorun değil aslında ama mesela balıklarda aşırı iştah olmadığı gibi bir kanıda oluşabilir. Bunlar konu üzerine kısa yorumum olarak kalır. Balıklar eğer yavruluklarından itibaren hiç alıştırılmamışlarsa tepkileri normaldir. Alıştırmak lazım.

3. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Artemia Yemediler

Temel abiye katılıyorum.Ama artemiayı pas geçmeleri çok ilginç.Balıklar için oldukça iyi bir canlı yem.

4. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz
    Artemia Yemediler

Tekrar Bir Deneme Yapıcam Bir İki Gün Aç Bıraksam Ve Sonra Artemia Versem Sorun Olurmu Açlık ?
    Ayrıca Balıkların En Ufağı 4 En Büyüğü İse Ortalama 6 CM .

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Artemia Yemediler

Balıklar kaç cm yavru diğilse görmüyorlar heralde :) ben hep yavrulara veriyorum afiyetle yiyorlar damızlıklarada veriyorum onlar yemiyor yemiyor dediğim görmüyorlar heralde .8.

6. taygun

taygun Guest

Artemia Yemediler

Acaba artemialar açılmamış olabilir mi?

7. 0xyGen

0xyGen

İsim:
    Yunus Öksüz
    Artemia Yemediler

Yok, Gördüm Çektiklerimin Çoğu Kıpır Kıpırdı. Büyüteçle Filan Baktım :)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Artemia Yemediler

Balıkları aç bırakarak vermek iyi fikir. burda:gif

Sayfayı Paylaş