1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Zenginleştirme Yöntemleri-Nasıl Zenginleşir ve Besleyici Olur?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Öncelikle neden Artemia zenginleştirmek gerektiğine bakmak gerekirse temelde daha besleyici bir artemia yaratmak ve balık veya balık larvalarını beslemek hedeflenir. Başarı için http://www.akvaryumportali.com/yem-arastirma-portali/artemia-sp-nedir-nasil-kullanilir-387.html öncelikle bilgi sahibi olmak gerekir. Bu şekilde larvaların gelişimlerinin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

  Zenginleştirme konusu doğal olarak iyi bir yöntemdir çünkü besin zincirinde besin değerleri önemli rol oynar. http://www.akvaryumportali.com/yem-arastirma-portali/artemia-buyutmek-cikarmak-beslemek-cogaltmak-10766.html ve sürekli el altında hazır bulunması üretim üzerine eğilenler için önemli bir avantajdır.

  [​IMG] [​IMG]

  Ticari zenginleştirme yöntemleri vardır ancak bu gibi durumlarda satıcıya önceden sipariş verilmesi gerekir. Elbette güvenilir esnafla bu gibi uygulamaları yapmak gerekir. Başarılı bir Artemia çıkarmak için http://www.akvaryumportali.com/yem-arastirma-portali/artemia-su-tuz-orani-10049.html önemli bir unsurdur. Yumurtadan çıkmış artemiaların zenginleştirilmesinde Rotifer, Fitoplanktonlar iyi bir araçtır ancak Artemia zenginleştirilmesinde yağ asitleri de çok önemli rol oynar. Piyasa da birçok bu tarz vitamin açısından hazır satılan ürünleri de kullanmak mümkündür.

  Artemia zenginleştirme koşulları:

  Sıcaklık: 25 ° C, pH: 8,0-8,5, Çözünmüş Oksijen> 4 mg / L, Tuzluluk: 20-30 ppt, Yoğunluk: ≤ 300 nauplii / ml, DHA dozu: 0,6 g / L. Zenginleştirme süresi ise 20-24 saat Artemia beslemek şeklinde gerçekleştirilir.

  Sevgiler...
   
 2. balıkosman

  balıkosman

  Mesajlar:
  257
  İsim:
  Osman Tuna
  Cevap: Artemia Zenginleştirme Yöntemleri-Nasıl Zenginleşir ve Besleyici Olur?

  Yöntem pratik geldi bana denemek isterim bunu.Deneyen arkadaşlar oldumu acaba?Düm düz veriyoruz çıkardığımızda ama zenginleştirmek aklımdan geçmezdi.
   
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Artemia Zenginleştirme Yöntemleri-Nasıl Zenginleşir ve Besleyici Olur?

  Zenginleştirmek besin değerini kat kat artırmak demektir. Pek bu konuya eğilen olduğunu düşünmüyorum işin aslı ancak deniz balığı üretimi üstüne düşenler bu konuyu önemsemeli bence.
   
 4. ogurcay

  ogurcay

  Mesajlar:
  2.352
  Yer:
  Kadıköy/İSTANBUL
  İsim:
  Ozan Gürçay
  Cevap: Artemia Zenginleştirme Yöntemleri-Nasıl Zenginleşir ve Besleyici Olur?

  Temel abi zenginleştirme için kullanabileceğimiz isimleri spesifik olarak verir misin?
   

Sayfayı Paylaş