1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia Zenginleştirme Yöntemleri-Nasıl Zenginleşir ve Besleyici Olur?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öncelikle neden Artemia zenginleştirmek gerektiğine bakmak gerekirse temelde daha besleyici bir artemia yaratmak ve balık veya balık larvalarını beslemek hedeflenir. Başarı için http://www.akvaryumportali.com/yem-arastirma-portali/artemia-sp-nedir-nasil-kullanilir-387.html öncelikle bilgi sahibi olmak gerekir. Bu şekilde larvaların gelişimlerinin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Zenginleştirme konusu doğal olarak iyi bir yöntemdir çünkü besin zincirinde besin değerleri önemli rol oynar. http://www.akvaryumportali.com/yem-arastirma-portali/artemia-buyutmek-cikarmak-beslemek-cogaltmak-10766.html ve sürekli el altında hazır bulunması üretim üzerine eğilenler için önemli bir avantajdır.

[​IMG] [​IMG]

Ticari zenginleştirme yöntemleri vardır ancak bu gibi durumlarda satıcıya önceden sipariş verilmesi gerekir. Elbette güvenilir esnafla bu gibi uygulamaları yapmak gerekir. Başarılı bir Artemia çıkarmak için http://www.akvaryumportali.com/yem-arastirma-portali/artemia-su-tuz-orani-10049.html önemli bir unsurdur. Yumurtadan çıkmış artemiaların zenginleştirilmesinde Rotifer, Fitoplanktonlar iyi bir araçtır ancak Artemia zenginleştirilmesinde yağ asitleri de çok önemli rol oynar. Piyasa da birçok bu tarz vitamin açısından hazır satılan ürünleri de kullanmak mümkündür.

Artemia zenginleştirme koşulları:

Sıcaklık: 25 ° C, pH: 8,0-8,5, Çözünmüş Oksijen> 4 mg / L, Tuzluluk: 20-30 ppt, Yoğunluk: ≤ 300 nauplii / ml, DHA dozu: 0,6 g / L. Zenginleştirme süresi ise 20-24 saat Artemia beslemek şeklinde gerçekleştirilir.

Sevgiler...

2. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Cevap: Artemia Zenginleştirme Yöntemleri-Nasıl Zenginleşir ve Besleyici Olur?

Yöntem pratik geldi bana denemek isterim bunu.Deneyen arkadaşlar oldumu acaba?Düm düz veriyoruz çıkardığımızda ama zenginleştirmek aklımdan geçmezdi.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Zenginleştirmek besin değerini kat kat artırmak demektir. Pek bu konuya eğilen olduğunu düşünmüyorum işin aslı ancak deniz balığı üretimi üstüne düşenler bu konuyu önemsemeli bence.

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Temel abi zenginleştirme için kullanabileceğimiz isimleri spesifik olarak verir misin?

Sayfayı Paylaş