1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemia

Başlığı 'Tatlı Su Arıyorum İlanları' kategorisinde Tunabay tarafından 6 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Herkese merhaba,
    Nasipse bettalarımı üretmek istiyorum fakat okuduklarımdan yavruların sadece toz yemle beslendiklerinde yaşayamadıklarını öğrendim.İstanbul'da istediğim zaman artemia bulabileceğim bir yer varmıdır acaba?
    Şimdiden teşekkürler.
    Herkese iyi günler…

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    En iyisi kendin çıkart abi, hemde akvaryumuna hastalık sokmamış olursun, dışarıdan aldığını hangi şartlarda üretildiğini bilemezsin...

3. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Alparslan merhaba,
    Öncelikle teşekkürler.Artemia üretiminede geçersem hanım kesin boşar beni:)Ama dediğin doğru üretim yapayım derken birde hastalıklarla uğraşmak var.
    Neyse,erkekle aynı renklerde halfmoon dişi bulabildim sonunda;geriside Allah'ın izniyle olur inşallah.
    image.jpg image.jpg İyi bir çift olmuşmu?

TencoMelih, murat parin, Montimahir ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi renkler tutuyor bunlardan güzel yavru çıkar...:nazar:

5. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    İnşallah:):nazar:
    Çıkartmak değil bakabilmek sorun:(

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok doğru, önemli olan çıktık dan sonra hayatta tutmak...

Tunabay bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ne güzel betta çifti. :)

Artemia üretmek yerine hazır yumurta çıkarmak çok daha rahat ve pratik.

Tunabay ve Montimahir bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun dişi güzelmiş, küçük artemia setlerinden alıp üretin. Dişi bu ara biraz hırpalanır bura fazla hırpalanmasına dikkat etmek lazım. Dişi erkeğin hareketlerine karşılık vermezse özellikle bu hırpalama artar, dişinin renklerini kontrol et renk kaybı olmasın erkek iyice agresifleşmesin. Yumurtalar çıktıktan sonra erkek dölleyince dişiyi ayırmak lazım erkek yuvayı korumak için dişiyi yine hırpalar. Akvaryumda hareket fazla olmasın ufak bir hava motoru ile çok çok çok az hava verilsin. Erkek zaten mantarlaşan yumurtaları yer diğer çıkan yumurtalar yuvaya taşınır.

Tunabay ve Montimahir bunu beğendi.
  9. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Teşekkürler.Üretim tankına dişinin saklanabileceği küçük bir saklanma yeri koymayı düşünüyorum.Zaten ilk etapta bir camla tankı böleceğim fakat nekadar hazırda gözükseler erkek yuvayı bitirmeden biraraya getirmek,camı almak zaten anlamsız;camı alınca bettalarda hırpalanma kaçınılmaz(bazı çiftlerde dişinin erkeği dövdüğüde oluyormuş)fakat hırpalanmadan dolayı çiftin ayrılmasının büyük bir yanlış olduğunu söylüyor bu konuda tecrübeli arkadaşlar.Camı alırken olabilecek dalgalanmadan dolayı yuvanın bozulmaması için strafor kullanmayı düşünüyorum.
    Su sıcaklığını 28 dereceye ayarlayacağım.Çiftleşmeden sonra dişiyi ayıracağım fakat erkeği birkaç gün daha tutmam gerekecek.Asıl sorun benim için yavruları besleyebilmek olacak herhalde;o konudada tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Tekrar teşekkürler.

veysel ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Abi dedikleri doğru.Toz yem yetmiyor.Bende besledim ve 5-6 tanesini zor buyuttum sonrada sattım zaten.Ancak sana şunu soyliyim.Betta üreticeksen kumdan vazgecmen lazım :( .O kumda erkek yumurtaları bulamaz.Yumurta aşağı duşer erkek gider kopuğe koyar.Üremeden sonra dişi yumurtaları yemeye calışır ancak erkek izin vermez.Erkek tum gun gece nobet tutar.Yumurtalar hep duşuyor abi.Yani erkeğin kolay bulması için gece kucuk bir ışık ve yerdeki kumu aım lman lazım.Yoksa verim alamazsın.Birde sakın dişiyi direk atıyım deme.Erkek dişiyi hazır gormezse öldürür.Dişi iyice dolsun şişsin yumurta dolsun karnı.Sonra akv. ortadan bol.Birbirlerini gorsunler.2 gun alıştıktan sonra aralarını aç.

Tunabay bunu beğendi.
  11. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Teşekkürler,
    Sadece ısıtıcı,tankı bölmek için cam,strafor,dişinin saklanabileceği bir yer ve aklımda yoktu fakat Veysel Bey'in önerisi ile en kısıkta hava vereceğim bir ufak hava motoru olacak.
    Bu arada artemi setlerine baktım ve birkaç artemia çıkartmakla ilgili videoda seyrettim.Bayağı külfetli bir işe benziyor:(

12. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Ben calvus ve bricardi yavrularımı rotıfısh kabuksuz artemıa ile besliyorum.
    Ilk defa bu kadar uzun süre dayanabildiler,yemden memnun kaldım.

13. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Teşekkürler…Umarım dahada uzun dayanırlar.

Sayfayı Paylaş