1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

artemia

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde serkan223 tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. serkan223

serkan223

Arkadaşlar merabalar. Sizlere bişey danışmak istedim. Bende canlı doğuranlar var, ( lepistes..moli..kılıç) bunların yaklaşık aynı tank içersinde (bol bitkili) 50 ye yakın yavruları var, 2 gündür artemia veriyorum. Çok tatlı yiyorlar, :) hemen tüketiyorlar. Ama sizce artemialar rafyanın ve bitkileri arasınada girip, yavrularımada yem olurlarmı, yoksa sadece büyük balılarımmı yer? Benim amacım yavrularımın hızlı büyümesi. Sizce artemiala kaç ayda normal boyuta ( damızlık altı ) gelir? İlginize teşekkürler......

-----------------------------------
    Mesaj düzenleme 3

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    artemia

Yavrularda faydalanır elbette eğer artemialar yeni çıkmış boyutlarda ise. Yavruların hızlı gelişiminden ziyade normal seyrinde sağlıklı formda olmalarını hedeflemek daha iyidir. Aşırı beslemek ile hızlı büyümelerini beklemek yerine daha dengeli ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde beslemek en güzelidir.

3. Portnoy

Portnoy

artemia

Temel Abininde dediği gibi yavrularına faydası olur ama yeni çıkmış boyutlarda ise :)

Sayfayı Paylaş