1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artemialar İçin Yardım

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde KaderiniSev tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Akvaryumcudan artemia alacaktım. 5 lira gibi bir fiyata. Adam bunun tuzunun içinde olduğunu tek kullanımlık olduğunu ve ömürlerinin bir günlük olduğunu söyledi. Bu doğru mu?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ömürleri bir gün değil yanlış bilgi vermiş, linkde ki konuyu oku Buğra...:)
    Artemia Üretimi | Akvaryum Portalı

3. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Petshopcuların her söylediğine inanmayın.Bu camiada cok seckin kaliteli insanlar oldugu kadar,ticari ahlaktan yoksun,malı satabilmek için yalanlar sıralıyacak tiplerde cok.Size 5 tl karsılıgı ne kadar artemia verdi bilemem ama normalde bu miktar bir artemia hobici için enaz 10/12 kullanımlık miktar demektir.Ömürlerinin 1 günlük olmasını söylemekteki niyetinin, besin degerleri acısından oldugunuda düsünebiliriz.Cünkü artemia acıldıktan sonraki ilk 24 saat sonunda kendi yumurta keseciğini tükettiği için besin degerleri bir hayli düsmektedir.

4. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Abi mesela lokantaya gidersin ıslak mendil verirlerya onun gibi bi ambalajda 5 lira tuzu içinde tek kullanımlıkmış. Ben onu alsam üretebilir miyim acaba fanusta hava motorumda var 2 tane ama ısıtıcım yok boşta 200 watt ısıtıcı var ama peteğin üstüne koysam nasıl olur?

5. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
  6. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Yukarıdaki resimde artemia yumurtası catlatmak için basit bir düzenek acıkladım.

KaderiniSev bunu beğendi.
  7. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
  8. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Soldaki kavanozda 36 saat sonra acılmıs takriben 1gr.(1 cay kasıgı kadar)canlı artemialar.Bana kalırsa paketin tamamı sana fazla gelebilir.İşin acıkcası ne kadarı artemia yumurtası ne kadarı tuz bilmemekle beraber ilk etapta bence 1cay kasıgı kullanarak denemelisin.

KaderiniSev bunu beğendi.
  9. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Abi tuzu içinde diyor adam o tuz ona az gelebilir belki bilemiyorum en küçük boyu 5 lira o kavanozdakiler çok pahalıymış

10. oktay özcan

oktay özcan

Yer:
    edirne keşan
    İsim:
    oktay özcan
    Çünkü kavanozda çok fazla var ve saf artemia yumurtası bu yüzden. ben 1 gece de çıkardım 24 saatte denemek açısından sende bi seferliğine ne oldu oldu tüm denileni uygula (su sıcaklığı , tuz oranı ayarı ve ışık) olduğu sürece artemia çıkar korkma önemli olan ;

Ne kadar balığın var? ne kadar tüketecekleri 24 saat (1 gün) içinde

ve çıkan artemiaları bakıp büyütecek misin yoksa tek sefer çıkarıp balıklara verecek misin? bu iki konuda karar ver ona göre bilgisini de daha sağlıklı ve detaylı verebiliriz.

Saygılarımla; Oktay

11. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Oktay abi özellikle yorumların ve bilgilerin için çok teşekkür ederim.

Ben çıkartıp büyütmek istiyorum yumurtlatıp çoğaltmak ve o yumurtadan çıkanları yedirtmek istiyorum. Benim 15 20 tane lepistes moli karışık var saymadımda :)

Sayfayı Paylaş