1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Artificial Coral - Yada Hobide Özgürlük

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde King Elvis tarafından 20 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver

Hobide özgürlük diye buna derim.... gönlünce istediğin balığı al Trigger, Angel , Butterfly , Tang , Gruper ... vay mercana vurdu , amanın magnezyum bağlandı, eyvah LPS SPS ler açmıyor diye düşünmeye gerek yok....
    tabi bunlar benim düşüncem , her türlü düşünceye de saygımız var
    marin akvaryum kurup kayaları seyredeceğimize Artificial coral ( yada fake , silicon mercan ) alıp tankı renklendirip özgürlüğün keyfini çıkarmaya karar verdim ofisteki yeni tankımda ....

azalea07, TencoMelih ve vicia ervillia bunu beğendi.
  2. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Bence yapay duruyor. Coralin alg kaplamış kayaları izlerim daha iyi.. Tabiiki bu da benim düşüncem sadece. :)

kaninez, YMR_AY ve harfuzmani bunu beğendi.
  3. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Aşkın abi, Animal planet kanalında Tanked isimli programda hep bu tarz akvaryum kuran bir firma var. (daha marjinal aslında) Zannedersem firmanın ismi The Aquarium Connection fikir açısından size ilham verebilir. fake mercanlarınızı kendiniz yapabilirsiniz.

4. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    living color firması bu konuda bayağı başarılı

muradtekin bunu beğendi.
  5. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Aşkın abi, bunların üzerini alg, coralin kaplayınca nasıl olacak? yada bunun bir çaresi var mıdır?

6. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    living color firmasının ürettiği ürünler ne yosun tutuyor ne de crl alg.... esnaf bir arkadaşımın **** tankında 3 yıldan beri Acropora vardı (yapaymış) 3 yıl sonra söylemese bilmeyecektim.... hatta o gün dükkanda başka bir esnaf arkadaş daha vardı tuzlu su da bayağı eski o bile hayret etti.... şimdi benim tankımda duruyor...:)

al sana bu da yapay coralyn alg kaya ....:) adamlar yapmış kardeşim...

Ekli Dosyalar:

Kızıldeniz Akvaryum ve muradtekin bunu beğendi.
  7. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Mercandan pahalıdır şimdi bu yapay mercanlar :D

8. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    valla ben sipariş verdim ...çok da pahalı değil.....10-20 dolar arası acroporalar :)

muradtekin bunu beğendi.
  9. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Aşkın abi, sonuçta gerçeğinin yerine tutacak bir şey değil ama marin tankta kaya izlemektense böyle tank çok çok daha güzel olur. Gelişmeleri bekliyoruz.

King Elvis bunu beğendi.
  10. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Aynen bende öyle düşündüm kayaları izlemektense balıkların arasında renk kombinasyonu olur

muradtekin bunu beğendi.
  11. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Bence doğru bir karar vermişsiniz, ama living color firmasındaki kadar gerçekçi bir görünüm olmamış gibi. Yapay mercanların kaliteli olanları malesef bayağı pahalı, özellikle henüz Türkiyede elle tutulur ürünler olmadığı için internette sadece ekran görüntüsü olan mercanlara bidolu para vermek bana cazip gelmiyor. Çünkü Çin sitelerinde bile kaliteli görünen mercanlar 30 dolardan başlıyor.. 5-10 dolarlıkları saymıyorum bile.

12. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Bugün living color ve sunsun firmasının sitelerini inceledim 10 dolarlıklar küçük fraglar .. Diğer 18-20 cm lik yapay mercanlar 30 40 dolar arası .... Benim tankımda living colorun yapay mercanlar var ilk gün koydum diatom yosun süreçlerini atlattı tank ve üzerlerinde en ufak bir yosunlaşma olmadı... Evet doğru karar verdiğime inanıyorum işim gereği çok seyahate çıkıyorum reef tankı ofisde iş yoğunluğunda olmayacaktı

Bir kaç örnek image.jpg

Marin tankı için hiç fena değil bence

Saruman bunu beğendi.
  13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aşkın bey tankınızın fotolarını paylaşırmısınız :)

14. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Yağmur hanım yapay mercan siparişlerini bugün verdim Yurtdışından gelmesi 15-20 günü bulur .... Ofisdeki tankta bir kaç yapay bir kaç gerçek mercan var ... Geçen hafta sonu test yaptığımda Mg nin 900 e indiğini gördüm :( sanırım eklediğim ve biraz fazla kaçırdığım eser element Mg ile birleştiğinden magnezyumu tutmuş olacak ...:( o zaman karar verdimki reef tankı işyerinde olmayacak ..... Evde reef tankım var zaten çok sevdiğim Trigger ve Angel türlerini bugüne kadar hiç alamadım .. Ofisdeki predator marın tankı olacak :)

Bugün çektiğim evdeki reef tankım

Eki Görüntüle 20700

Bu da haftasonu çektiğim ofisdeki tank ... Gerçek mercanları yarın çıkarıcam ... Bugün Nigger Trigger aldım yeni tanka image.jpg image.jpg

Şu arkadaki kırmızı uzun yapay mercan .... Alttaki zoanın arkasındaki acropora da yapay

YIKIKTEMO, Bozzzok, MESUT_KERİM ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Mercanlar gelsin, bakalım nasıl duracaklar.Bir ara Ekstremin raflarında görmüştüm bu yapay mercanlardan.Ama tek tek değilde çiçek buketi gibiydi.

16. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Bu arada haftasonu alacağım dozaj pompası ve katkıların parasıda cepte kaldı temo4

Bende gördüm 2000 dolar kadardı sanırım .... Hiç gerek yok çok güzel gerçeğe yakın saltwater - fish safe yapay mercanlar var Amerika da üretilen

15 yapay mercan siparişi verdim bugün yukarıda birkaçının resimlerini paylaştım

YMR_AY bunu beğendi.
  17. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Bu yapaylar, mavi ışıkta fosforlu oluyor mu? Yoksa aynı şekilde mi? Sipariş verdiğiniz linkleri sakınca yoksa paylaşırmısınız yada forum kurallarına aykırı olabilir Öm yollayabilirmisiniz.

18. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Tabii üstat

Evet mavi led ışıkta aynı live coral gibi fosforlu gözüküyor

19. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    O zaman harikaymış.. Verdiğiniz linkler için teşekkür ederim, ama neredeyse mercan fiyatı kadar kargo parası tutuyor :confused: Keşke şu ürünleri Çin'de bu kadar gerçekçi üretebilse :)

20. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Marin tank böyle olmalı.
    Gelsin de bakalım abi nasıl oluyor

Sayfayı Paylaş