1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aslan Balığı Beslenmesi

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde drnexus tarafından 5 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. drnexus

drnexus

İsim:
    Gökhan Özkartal
    Öncelike herkeze iyi günler, 3 gün önce deniz akvaryumuma bir aslan balığı aldım fakat satıcı balığın kuru yeme alışkın olmadığı konusunda beni uyarmadı. Bu balıklar kuru yeme yada donmuş yeme alışırmı nasıl alıştırabilirim bilgisi olan varsa yardımlarını esirgemezse sevinirim özellikle karides ve somon balığı parçaları verdim yaklaşıyor ama yemiyor nasıl alıştırıcağım konusunda bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla.
    Gökhan

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz,keşke almadan önce biraz araştırsaydınız,aslan balıklarının çok çeşidi var resim atarsanız yardımcı olabilirim,ben geçen gün çok ucuza çatır çutur kuru yem yiyeninden bulmuştum ama üstümde yeterli para yoktu...:)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslan balığı doğası gereği avcı bir balık ve akvaryum ortamında da suda canlı olan ve hareket eden av arar. Zaman içinde kuru yeme veya dondurulmuş yemlere alışmaları mümkündür ama bunun yolu zamandan geçer, kısaca hemen yemesini sağlayacak bir unsur aramak yerine kabul edeceği gıdaları dememek ve vermek gerekir. Akvaryum şartlarını severse karides, kalamar, somon eti gıdalara ilgi duyar. Çok eklenmiş ise ilgi az olur, sabırla denemek gerek. Maşa kullanarak yemi gösterebilirsin.

4. drnexus

drnexus

İsim:
    Gökhan Özkartal
    aslan baligi.jpg
    İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler. Gelişmeleri bildiririm.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Biliyorsun aslan balıkları avcı balıklardır ama bazıları iyi avcıdır bazıları da kötü avcıdır bazıları da önüne gelen yiyecekleri reddetmez canlı,ölü,kuru,taze fark etmez,iyi avcı olan türleri kesinlikle kuru yeme alışmaz ama resimdeki aslan balığı zaman içinde kuru yeme alışır...:)

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Maşa yerine, ilgisini çekmek için misinanın ucuna bağlanmış karides kullanabilirsin. Oltaya gelir belki :)

drnexus bunu beğendi.
  7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Birde elinizi fazla suya sokmayın biliyorsunuz zehirlidir ve ciddi durumlara yol açabilir.

8. drnexus

drnexus

İsim:
    Gökhan Özkartal
    Ilginize için teşekkür ederim birde sormak istediğim bir konu daha var cuma gününden beri canlı balık vermedim sizce kaç gün aç durur bu balık kaş yapayım derken göz çıkarmıyayım. Akvaryuma yaklaştıkça hareketleniyor benle ilgileniyor verdiğil balık parçalarına yaklaşıp sonra geri dönüp gidiyor. Kaç gün aç bırakıp deneme yapmalıyım sizce.

9. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bünyesinin sağlamlığına göre değişir, en az 3-4 gün yaşar birşey yemeden. Daha stok sağlam olanlar haftayı bile geçirirler. Karidesi önünde hareket ettirdiğinizde saldırmıyor mu?

10. drnexus

drnexus

İsim:
    Gökhan Özkartal
    Malisef saldırmıyor hiç umursamıyor sanırım aldığım yere geri iade edecegim.

Sayfayı Paylaş