1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aslan balığı hakkında bilgi ihtiyacı

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde suret tarafından 15 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Merhaba sevgili dostlar. Bu Aslan balığı hakkında klişe bilgiler var her yerde. Hatta google'da bile arayınca çok fazla bilgiye ulaşmak mümkün değil. Ya hiç kimse beslemiyor, ya da besleyenler bilgi paylaşmıyor. İçimizde bu balığı besleyen var mı?

Portalımızdan kısa bir bilgi :

LION FISH
    Aslan balığı görsel olarak deniz akvaryumlarında hobicinin karşılaşabileceği güzel balıklardandır.Resif akvaryumlarına uygun olmayıp ağzına sığabilecek eklembacaklıları ve balıkları yutma ihtimali yüksektir.Suni yemler yerine balıkve karides parçaları verilmelidir.

Sağlıklı balıklar...
    YIKIKTEMO.

2. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Cevap: Aslan balığı hakkında bilgi ihtiyacı

Burak ben bir zamanlar besledim ,kuru yem almakta zorlanır,canlı yeme bayılır özellikle lepistes ,kuru yemi sırt üstü yer,öldüğünü zor anlarsın (benim anlamam 1 hafta sürmüştü) .:heyo:

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Aman abi Onur G. duymasın :) benim uzun zmandır aklımda iki süslü balık var. Belki kısmet olur da bir gün bu aslan balığını veya mandarin'i yaşatmayı baraşabilirim.. İhtiyaçlarını tam olarak öğrenip gerken bilgileri araştırmaya çalışıyorum. Hemen değil, zamanla..
    Kuru yemi sırt üstü nasıl yiyor anlamadım ama yem sorunları var demek, yine de çok güzeller dimi :)

4. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Güzeller güzel olmasına ama benim beslediğim mi yoksa genel olarak'mı anlayamadım sadece yemek zamanı harekete geçiyorlardı bence tuzlusu diskus'u.

Sayfayı Paylaş