1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Asma Dalı Akvaryum Dekoru Yapımı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde a. mesut tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. a. mesut

a. mesut

İsim:
    mesut mat
    Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır planladığım asma dalı ile dekor fikrim i sanırım artık gerçekleştiriyorum. Akçakocada (düzce) bulunan köyümden uygun ölçüde ve şekilde olan asma dallarını kestim dış yüzey ini zımparalayıp iyice kuruduktan sonra üzerine yosun saldırıp akvaryumumda kullanmayı düşünüyorum, akvaryum 200 litre hacimde ve lepistes, kiraz karides, cüce vatoz besliyorum tabiki bitkili bir tank.sizin asma dalı hakkında fikirlerininiz nelerdir,
    Teşekkürler

Ankaraguclu bunu beğendi.
  2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Abi kaynatma işlemi ve 2_3 gün sıcak suda kalması gerekli

-doctore- bunu beğendi.
  3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    İlk etapta yoğun salınım yapacaktır. 1-2 hafta suda bekletip salınımın azalmasını, mutemel küflenmenin geçmesini beklemelisiniz. Yoksa sıkıntı çıkarabilir.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  4. a. mesut

a. mesut

İsim:
    mesut mat
    Zaten şu anda ciddi bir reçine salınımı var, onun tamamen bitmesini bekleyeceğim. Ondan sonra suda bekletmeyi düşünüyorum. Merak ettiğim diğer konu; çürüme süresi acaba ne zaman çürür? Sudan ne zaman çıkarmalıyım.

Sayfayı Paylaş