1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astro 2202 Dış Filtre

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 14 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar Teleskop akvaryumda kargo dahil 58 tl 2 taksitle pazartesi alacağım.Fakat bir kaç sorum olacak. Bu sitede alışveriş tamamlamak için şehir ve semt soruyor.Ben ilçede olduğum için boş bırakıyorum.Fakat semt giriniz diyor ilçemin adınımı yazacağım oraya .

Tek sepetli bildiğiniz üzere elyaf sünger ve bioball içinde sepetin bunların üstüne ekleme yapabilirmiyiz malzeme olarak akvaryum 120 litre yeterli sanırım .Bütçem kısıtlı ve bir kere alacağım bunu gerek elektrik harcaması olsun gerek duruşu olsun çoğu kişide öneriyor.O yüzden sizlerden olumlu yorum bekliyorum . :D

Uploaded with ImageShack.us

2. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay
    Cevap: Astro 2202 Dış Filtre

Bende burdan dış filtre siparişi vericeğim.Fiyatlar çok uygun.Ben de senin gibi düşündüm içine takviye felan yapıyım mı diye tanıdığım birden fazla akvaryumu olan bi abim bana dedi geldiği gibi kullan ben geldiği gibi kullanıyorum takviye yapmıyorum herhangi bir sıkıntıda yaşamıyorum gayet iyi temizlik yapıyor dedi.Ben herhangi bir takviye yapmıyacam istersen sende yapma ama yinede sen bilirsin sana kalmış bir şey.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fiyatı çok uygunmuş gerçekten. Genelde performans kalitesi kullanılan motorda biter. Fiyat uygunluğuyla tercih edilebilir bence.

kerem11 bunu beğendi.
  4. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Bundan mı ? Sipariş verdiniz ?

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

4,8 w. Çok tatmin edici bir debisi olduğunu düşünmüyorum gerçi ama 120 litrelik bir akvaryumu düzenli su değişimlerinide yaparsan idare eder bence.

kerem11 bunu beğendi.
  6. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

Ben Jebo-Lifetech 828 1200 Lt.Aldım mükemmel performans hiç bir takviyede yapmadım.Hem fiyatı uygun hem sessiz hemde debisi çok sağlam.Öneririm.

Bizim arkadaş aldı senin filtreden oda benim gibi yaptı güzel performansı var.

kerem11 bunu beğendi.
  7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Bende astroyu alacağım Akvaryum büyütme imkanımda yok zaten bana yetecektir.

Sepette bioball sünger elyaf falan varmış içide yeterli gibi. Birde sepet sayısının fazla olması neyi etkiliyor.?

8. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Fazla sepet = Fazla filitre malzemesi = İyi filitrasyon

kerem11 bunu beğendi.
  9. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Bu tek sepetli olduğundan içinde ufak bi modifiyeyle sepet sayısı artırılabiliryormuş.

10. avcitrex

avcitrex

İsim:
    Ferdi ÇINAR

Bitkili tankımda kullanmaktayım performansı, sessizliği ve elektrik tüketimi harika.

kerem11 bunu beğendi.
  11. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Tankınızın boyutu ne acaba ?

12. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Kerem Bey,

İlgili Siteden yedek parça bölümüne baktım astro'nun herhangibir yedek parçasını bulamadım - o sitede yedek parça bölümünde astro yok (muhtemelen başka bir yerden yedek parçasını temin edebilirsiniz). Yedek parça konusu bence önemli. Bilecikde yüzyüze görüştüğünüz akvaryumcuları dolaştınız mı? Almayı düşündüğünüz herhangi bir ekipmanı yüzyüze bakıp incelemenizi içini dışını görmenizi tavsiye ederim.

Sepet sayısı kadar dikkate alınması gereken konu filtre iç hacmi ve debisidir. Çünkü değiştiremeyeceğiniz filtre özellikleri bunlardır. Filtre sıralamasını, sepet/katman sayısını değiştirip filtre etkinliğini arttırabilirsiniz fakat iç hacim ve debiyi değiştiremezsiniz...

Kolay Gelsin,

13. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Akvaryumum 120 litre ve bu filtrede 150 litreye kadar biyolojik temizlik diyor .Ve sonradan şimdi kullandığım iç filtreyi yada uzun hava taşıyla kumların arasında hava çıkartarak doğal görünüm oluşturmak istiyorum.Bana göre debisi akvaryumum büyük olmadığı için yeterli gelecektir sanırsam.Yedek parçalarını anca internetten temin edebilirim.Bana göre önemli olan azda olsa temizlik ve elektrik tasarrufu .

Bu filtrede içinden sanırım hortumları falan çıkacak değilmi ? Ekipman olarak sonradan bir sorun olmadığı sürece gerek kalmayacak değilmi ?

14. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Çalışmaya hazır bir halde tüm ekipmanları ile birlikte gelecektir belki filtrasyon malzemesi ilave edersiniz o kadar.

15. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Filtrasyon malzemesi olarak bioball sünger elyaf var tabi ama işte fazla bir miktar olmadığı kesin .

16. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Pazartesi günü alacaktım fakat kararsız kaldım. Jebo 825 le arasında 15 tl oynuyor.İlerde akvaryum büyültürsem bu sefer astro yetersiz kalacak ama jeboda sanırım belli ölçülere göre idare edebiliyor.Teleskop avkvaryumda sepet içindekiler yazmıyor.Elyaf sünger karbon hazneleri tam olması gerektiğini ama onlarda fazla bir miktar olmayacak şekilde onlar çıkacak.Sepete ekleme yaparken seramik halka yerine bioball konulurmu bu tür filtrelere orasını bilemiyorum.

Sanırsam jeboyu alacağım. Ve sepete bioball eklemek istiyorum bioball seramik halka gibi sürekli yenilemek istemiyor .? Yani bioball jebo 825 e konurmu ?

17. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Ben şuanda jebo 825 kullanıyorum. Ekte yorumlarımın bulunduğu linki inceleyebilirsiniz. Tank hacmimi 165 lt'ye yeni çıkardığım için güncel yorumlarımı 15 güne kadar ilave edeceğim.
    http://www.akvaryumportali.com/donanim-ve-ekipman-portali/jebo-825-kullanici-yorumlari-10061.html
    Astro konusunda herhangi bir bilgim yok. Canlı yükünüz fazla değilse acele etmeyiniz iç filtre ile devam edip sakin kafa ile araştırdıktan sonra alım yapınız. Dün çektiklerim beni çok yordu ve bu işlerden biraz soğuttu (500 km yoldan gelip bir de köprü trafiği sonrasında sularla boğuş. 65 lt lik tankta sanırım bir sıkıntı var yeni tank kurdum gece gece). Sonuç olarak aldığınız her ekipman her canlı gibi bakıma ihtiyaç duyuyor ve sorun çıkarabiliyor. Basit herzaman iyidir felsefesi ile hareket etmek daha mantıklı. İç filtreyi temizlemek 5 dk dış filtreyi temizlemek en az 30 dk. Eğer ihtiyaç yok ise daha karmaşık bir sisteme geçmenin bir anlamı yok.

Bioball ve filtrasyon malzemesi konusunda bir çok konu var forumda onları incelemeni tavsiye ederim. Bildiğim kadarı ile bioball seramiğin yerini tutmuyor. Hatta bioball'un dış filtrede çok fazla işe yaramadığı konusunda yorumlar da okudum. Seramik halka mutlaka olsun ve hatta kaliteli bir marka tercih edin.

Sayfayı Paylaş