1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astro dış filtre hava problemi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Unsalkırova tarafından 3 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Unsalkırova

Unsalkırova

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ünsal kırova
    Selamlar arkadaşlar.
    Dış filtre hava problemleriyle ilgili bir çok konu var fakat benim sorunuma hiç bir şekilde çözüm bulamadım.
    400 lt lik tankımda astro marka dış filtre kullanıyorum. Bilinmiş bir marka olmamasına rağmen çokta memnumum, biraz şans meselesi galiba.
    Sorunuma gelince; filtre nin hortumlarını temizlemek için fişini çekip temizlik yaptım. Cihaz hava yaptı ve tüm yolları demedim. Ağzımla su çıkış hortumundan su çektim, motoru sağa sola 45 derecelik açıyla yatırıyorum çalışırken, sallıyorum, kapağını açıp ağzına kadar su dolduruyorum ama yok. Su çıkış hortumunda hala hava var aynı şekilde giriş hortumundada. Motor sessiz çalışıyor ama debisi yarı yarıya düştü. Sorunu çözemiyorum lütfen yardımcı olun. Uzun oldu kusura bakmayın detaylı yazmak istedim. Bu arada filtrede hava alma pompası yok.

2. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Selamlar,
    Pompanın içindeki tüm suyu boşaltın, emiş hortumunu suyun içine yerleştirin sonra basma hortumundan ağzınız ile su çekin filtre akvaryumdan aşağıda olduğundan sifonlama ile dolmaya başlayacaktır bu arada filtrenin içini kontrol ederek dolmasına yakın fişini prize takın
    biraz hava sesi yapacaktır ama bir müddet sonra normale dönmesi gerekir.
    Ben zamanında hava yapmasını bu şekilde engelliyordum.:)

3. Unsalkırova

Unsalkırova

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ünsal kırova
    Anladım. Yarın deneyeceğim çok teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum. Akvaryun olayına yeni başladım 1 ay olmak üzere. 14 tane ortalama 5-8 cm arası karışık ciklet türleri var. Akvaryumda herhangibir problem gözükmüyor, balıklarjm sağlıklı canavar gibiler su temiz ısısı ayarladığım gibi, dediğiniz işlemi yapacağım ama pompanın içindeki suyu akvaryuma döküp yeniden pompaya akvaryumdan mı su dolduracağım ??

4. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Evet filtre içindeki suyu akvaryuma boşaltın sonra dediğim şekilde akvaryumdan su çekeceksiniz. Dikkat edin fişini prize taktığınızda basma hortumunu akvaryuma koyun yerler islanmasın.:)

5. Unsalkırova

Unsalkırova

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ünsal kırova
    :) çok teşekkür ederim ilginize. Eğer yarın çözersem problemi çok dua alacaksınız emin olun.

6. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    İnşallah dediğim şekilde çözersiniz.

7. Unsalkırova

Unsalkırova

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ünsal kırova
    Hasan bey sorunu çözdüm. Canavar gibi çalışıyor , problem motor kısmında mıknatıslı conta gibi plastik bi parça vardı mil gibi birşey o yerinden oynamış nasıl olduysa , sabitleyip yerine oturtunca hava falan ne varsa attı sıkıntı yok şu an:)

hasan1958 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş