1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astronot Balığı (Oscar Fish)

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde safak tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

ASTRONOT BALIĞI (OSCAR FİSH)

Uzun zamandır baktığım ve vazgeçemediğim tek balık astronottur.Bu baktığım zaman içinde oluşan bir çok oscar tecrubesi var.Bu tecrubelerimi sizinle paylaşmak istedim.Astronot balıkları eğer alıştırılırsa tamamen sahiplerine yakın oluyorlar.Ve bence bu balıklar akvaryum balıklarının arasındaki en akıllı balıklar.Sahiplerini elinden ve zıplayarak yem yiyorlar ve hatta onlar ile ilgilenmesseniz ve yemlerini bir gün aksatır veya başka birine verirseniz size küsüyor.

Ana vatanı:Güney amerika

Su ısısı:27 c

Davranışı:Agrasif

Kendi türüne davranışı:Orta derecede agresif

Beslenmesi:Etçil (Otçul yemde yerler ama bu tür otçul ve buğday ürünleri yemleri balığınıza iyi gelmeyecektir)

Ayriyetten çok çabuk büyüyorlar ayda 2-3 santim kadar tabikide bu yüzden büyük akvaryumlarda bakılması tercih edilir.Teki için benim tercihim 150 litredir bu minimum sınırıdır.Ne kadar çok su hacmi olursa balık için o kadar iyidir.Akvaryumu çok kirlettikleri için dış filitre gerekiyor.Hatta dış filitreniz olsa bile o kadar kirletiyorlarki 300 litrelik bir tankı bütün filitre kurulumuna ramen haftada bir temizliyorum.Oscarlar kimin eline geçtiyse herkezde bağımlılık yapan bir balıktır.

Şafak H.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Şafak Bey güzel paylaşım. Teşekkürler.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Geçmişte severek beslediğim balık türlerinden birisi oscarlar.

Paylaşım için teşekkürler Şafak. em34:

4. mad max

mad max

Güzel balık harbiden

Sayfayı Paylaş