1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astronot Balıkları Anlaşma Sorunu Neden Olur?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde cengizhan tarafından 13 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. cengizhan

cengizhan

Yer:
    BURSA
    İsim:
    cengizhan atmaca
    Merhaba

Akvaryumda 2 adet astronot var 1 tanesi albino diğeri tiger astronot sanırım tam bilmiyorum türü içinde yardımcı olursanız sevinirim.
    asıl konu ilk zamanlarda astronotlar arasında pek bir sorun yoktu fakat son bir haftadır albino astronot resimdede görüldüğü gibi kafa tasının içinden hiç çıkmıyor daha doğrusu çıkamıyor çünkü diğer astronot sürekli kovalıyor. birde albino lar dahamı geç büyür aldığım haftalar oldu fakat birtürlü boy atmıyor diğer astronot nerdeyse iki katı oldu. yem attığımda sorun yok yerinden çıkıp yem yiyor diğeri ses çıkırmıyor ama normal zamanda sürekli orda sebebi ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz.

10042013704.jpg 10042013706.jpg 10042013744.jpg

DaPhNe, veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kendine rakip gördüğü için kovalıyor dur haliyle meydan ona kalıyor pastanın büyüğünü yiyor,öbür garibim de saklanmaktan fırsat bulup yemek yiyemiyor...:)

cengizhan bunu beğendi.
  3. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Albino astronotların büyüme hızları diğerlerine göre epey düşük. Akvaryum içindeki balıkların ikiside erkek ise yada eş tutmamış bir dişi ile erkek varsa böyle durumlar meydana gelebiliyor, hatta üzücü sonuçlar doğurabiliyor diye biliyorum.

cengizhan bunu beğendi.
  4. cengizhan

cengizhan

Yer:
    BURSA
    İsim:
    cengizhan atmaca
    Bu durumda ne yapmak gerekir eğer dediğiniz gibi ikiside erkekse yada eş tutmamışsa bu hep böyle sürer gider :) albinoyu değiştirip yerine daha büyük bir balıkmı satın almalıyım balığın ölmesini istemem çünkü hiç rahat vermiyor. Ben bursada yaşıyorum büyümüş albino astronot nerden bulabilirim çoğu akvaryumcuda astronot bulunmuyor olsada hepsi daha yavru yardımcı olabilirmisiniz ?

5. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Hüseyin beyin dedikleri harfiyen doğrudur. Albinolar geç büyümeden ziyade daha hassastırlar ve muhtemelen ikisi de erkektir. Yavrudan aldığım ve 6 ay beraber durup büyüen 2 oscarımdan siyahı albinoyu öldürdü. Son bir ayda kavgalar başlamıştı ve olan oldu. Bu da sanırım ikisinin de erkek olmasından kaynaklı. Fakat büyük almak da çözüm değil. Astronotlar özellikle bir boydan sonra yeni tank arkadaşı istemiyor,kabullenmiyor. Alcağınız daha büyük olursa bu sefer o sizinkine zarar verecek.İlla bakacam diyorsanız elinizdekini de çıkarıp takım bir çift alın derim. Saygılar...

cengizhan, Alparslan ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  6. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Muhammed Bey'in dediği gibi ya yeni bir çift alacaksınız, yada bence de uygun olan albinoyu akvaryumdan çıkartarak tek astronotla yola devam edeceksiniz.

cengizhan ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Akvaryumun boyutları nedir? Egemenlik savaşı içindeler büyük ihtimalle. Albinoyu çıkartmanızı tavsiye ederim. Tek astronotla devam edin bence.

cengizhan ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  8. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Ömer akvaryum 370 litre.

cengizhan, Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Hımm 370 olduğunu bilmiyordum. Şu an bende de aynı sıkıntı var 12-13 cm oldu tigerlar biribirlerini yaralamaya başladılar.

cengizhan bunu beğendi.
  10. cengizhan

cengizhan

Yer:
    BURSA
    İsim:
    cengizhan atmaca
    Hherkeze teşekkürler sanırım mantıklı olan albinoya veda etmek :) biraz daha bekleyip bakıcam duruma göre sanırım albinoyu göndericem.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  11. cengizhan

cengizhan

Yer:
    BURSA
    İsim:
    cengizhan atmaca
    Merhaba

benimkiler barıştı sanırım, şuanda sorun yok gibi :) kafa tasını çıkarınca sorunda çözüldü . Bakalım ilerde neler olcak takip etmeye devamediyorum :) 15042013778.jpg

15042013784.jpg 15042013788.jpg

-doctore- ve Alparslan bunu beğendi.
  12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Daha iyi olmuş en azından birbirlerine alışa bilirler,kavga devam ederse o zaman birini çıkartmalı...:)

cengizhan bunu beğendi.
  13. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Gelişmeleri ilgiyle takip edeceğim. İnşallah mutlu son olur.

cengizhan bunu beğendi.
  14. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Bendekiler de barıştı havalardan galiba :bilmem: :)

cengizhan ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  15. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Umarım dediğin gibi olur.

cengizhan ve Homeros bunu beğendi.
  16. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Aman çok iyi takip edin acayip sinsi balıklardır :koptum: Bakarken bişey yapmaz arkanızı dönünce indirir bir darbe. Özellikle albinonun kuyruk,yüzgeç ve pullarını iyi gözlemleyin hasar görürseniz ayırın, darbe görmeyi beklemeyin. İnşallah sorun çıkmaz.Sağlıklı balıklar.:)

cengizhan bunu beğendi.
  17. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Farkındayım da hangisi yapıyor çözemedim henüz :)

cengizhan bunu beğendi.
  18. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Astronot balıkları beslenirken 4,5 yavru alınıp beslenmelidir yavrudan beslenen balıkların büyüdüklerinde kavgaları bölge kavgası olarak devam eder.Eş tutan balıklar kendilerine bölge edinip diğer balıkları bölgelerinden uzak tutarlar.Astronot balıkları aşırı obur ve akvaryumu aşırı kirleten agresif balıklardır aynı zamanda beslenmesi en zevkli balıklardır.

cengizhan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş