1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astronot irkaç soru..

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde staminodia tarafından 14 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. staminodia

staminodia

İsim:
    Emre
    Arkadaşlar herkese selamlar. Foruma yeni üye oldum. Uzun yıllar ufak (max.50lt) olan akvaryumlarda balık hobim vardı ancak herzaman hayalim büyük bir tanka geçebilmekti. Bu hayalimi gerceklestirdim ve yaklaşık 6 ay önce 120*50*60 ölçülerinde 250-300lt lik tankın kurulumunu tamamladım.
    5cm ken aldığım 3 ü balon cinsi astronot ve 3 tane astronot balıklarım bugün 20cm e yaklaştılar. Rahat etmeleri ve yer kaybı olmaması açısından dekor olarak sadece beyaz silis kum ve mango kökü kullanmaktayım.
    Sağlıkları gayet iyi yemlerken ciddi savaşlar yaşanıyor :)). Şimdi sormak istediğim şunlar. Eiheim dış filtre, hava motoru ve ısıtıcısını kullanmaktayım. İlk zamanlar 3-4 haftada yaptığım su değişimlerini artık 2 haftada yapmak zorunda kalmaya başladım. Bildiğiniz gibi bu cinsler çok fazla kirletiyorlar.
    Su yeşermiyor yada bulanıklaşmıyor ancak rengi sararıyor ve suda ağır bir koku hissetmeye başladım.
    Bunun üzerine gidip birde iç filtre aldım. Son 2 gündür suyumda gözle görülür bir değişim oldu ancak birazdaha bilgilenmeye ihtiyacım var.
    Forumu takip ettiğim kadarıyla aranızda çok tecrübeli arkadaşlar var. Konuyla alakalı önerilerinizi, varsa eleştirilerinizi öğrenmek isterim. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş