1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astronot'a sarı pond olurmu?

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde safak tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar ben astronotlarıma pond yem aldım ama eve gelince farkettim sarı pondmuş yani genelde japon yemi diye bilinir yanlış bilmiyorsam bitkisel bir yem astronotlara olurmu?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bitkisel yem takviyesi zaten ana yemleme yanında yapılmalıydı zaman zaman. Bilmeden bu eksiği kapatmış oldunuz. Benim düşünceme göre şimdi size güzel bir ana yem lazım. Genel olarak balıklar tek çeşit yemle beslenmemeliler.

3. safak

safak

Doğru söylüyorsun temel abi o zaman bu yeme başlıyorum teşekkürler. :)

4. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Bitkisel yem haftada 1 güzeldir.
    Oscarlarınız büyümesini hemen olmasını istiyorsanız canlı yem ile beslemeniz şart.
    Kuru yeme alışırsa canlı yemin yüzüne bakmaz.
    Çeşitli ciklet yemleri+kurt çeşitleri(kankurdu,un kurdu,su piresi)+haftada 1 bitkisel yemleme yapabilirsin.
    Bunlara ilaveten ev yapımı yem ler yapabilirsin.Karides,dana yüregi karışımları.

5. safak

safak

Zaten haftada bir japon veya kan kurdu atıyorum.Eskiden her öğünde dana yüreği,tavuk ciğeri gibi etler veriyordum ama suyu maffediyor.Suda bakteri yapıyor ve balıklar devamlı hastalanıyorlar bende şimdi haftada bir canlı yem veriyorum.

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Pont yemin adam akıllı bir besin değeri yoktur.Sadece balıklarda AÇLIK hissini bir süreliğine götürür. Astronot gibi balıklara protein ağırlıklı yemler verilmelidir.Haftada bir gün de balıklarınızı aç bıraktığınızda sindirim sisteminde rahatlama olur.

Canlı balık atma olayına gelirsek... Ölmek üzere olan bir balığı ya da hastalığı çok ilerlemiş artık dönüşü olmayan bir balık yem olarak kullanılabilir.Ancak hiçbir sorunu olmayan bir balığı yem yapmak çokta kabul edilebilen bir davranış değildir.

Sağlıklı balıklar...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu konu tüm forumlarda tartışılan bir konu zaman zaman. Oysa çok gereksiz bir konu. Akvaryum balıklarını diğer bir akvaryum balığı ile beslemek zaten son derece gereksiz. Balıkların bu ihtiyaçlarını daha iyi ve daha güçlü sağlayacak birçok besin olarak kullanılacak gıda var. Bir kalamar sözü edilenin 10 katı, dondurulmuş karides 5 katı, kril 10 katı daha fazla besleyicidr ve bunlar kısa örnektir sadece.

Konu gelir param olsa onları ben yerim olursa bir akvaryum balığını bedevaya almadığımızıda hatırlamak gerekir. ;)

8. safak

safak

Astronot'a sarı pond olurmu?

Zaten canlı canlı atmıyorum.Çok iyi tanıdığım bir akvaryumcum var onunla anlaştım.Ölen japonları her gittiğimde veriyor.İlkin nasıl attığımı sormadan sert eleştiriler yapmayın lütfen.

Sayfayı Paylaş