1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astronotmu Prenseslermi ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 25 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar.Sizce astronot balığımı daha zevklidir yoksa prenseslermi ?
    Şuan akvaryumumda 3 yavru astronot ve prensesler yunuslar karma bir akvaryumum var.Ama astronotlar büyüyünce ayıracağım ya astronotları besliyeceğim yada prensesleri siz bana ne önerirsiniz arkadaşlar ? Sizce astronotları satıp prensesleremi devam ediyim yoksa prensesleri satıp astronotmu besliyeyim ?

Şimdiden teşekkürler...

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Prenseslerin sağlıklı ise akvaryuma alıştılar ise Astronotlarını sat derim. Genede karar senin. ;) Prensesleri izlemesi Astronotları izlemekten daha zevkli geliyor bana...

3. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Teşekkürler zaten dün malesef eve geldiğimde astronot yavrularını yaralı bir şekilde buldum üçüde yaralanmıştı 2 sinin dudağı kopmuştu hepsinin yüzgeçleri yara bere içinde balıkçı ayırma dedi arada bir yumurta dökme olayları sırasında böyle kavgalar yaşanabilir dedi ama ben genede ayırmayı düşünüyorum malawi türleri besliyeceğim.Dekorasyonda da değişiklik yapacağım daha çok mağaralı taşlı bir dekorasyon düşünüyorum ve maket bir kaç bitkide düşünüyorum siz ne tavsiye edersiniz ?

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yapay bitki hariç herşeyi tavsiye ederim. ;) Yapay bitki kullanma bolca kayayla mağaralar yap. cichlidler için canlı bitkide olmaz. En iyisi bitki yerine bol bol kaya kullan ;)

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bencede bol kayalık ve saklanma yerleri yap sarı prensesler saklamayı çok sever kayalık ve mağaralar yaparsanız balıklarınız için çok iyi olur.

Saygılar... saygılar:gif

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Rica ederiz. Akaryumun boyutları kaç ? biligilendirdirseniz sevinirim. İyi günler.

8. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Ben astronot öneririm.

9. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Astronot öneremeyiz çünkü akvaryumun ebatlarını bilmiyoruz.

10. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

şuanki akvaryumum 132 litre ama arkadaslar aralık ayında 600 litre civarı bir akvaryum alıcağım o akvaryuma göre yardım ederseniz sevinirim...

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

600 lt'ye bence astronotlarını alıştır şimdiden.. Prensesler yunuslar herkeste var.. Astronot ayrıcalıklı ve bana göre özel bir balık.. 600 lt'deki astronotları düşünemiyorum bile.. Seninle uzun süre yaşayacak bir balık birde o açıdan düşün.. Ama yok yavru almak istiyorum büyütmek istiyorum dersen diğerlerini seçebilirsin.. Tabii ekstra 1-2 akvaryum yada elindekini 2'ye bölmen lazım..

Seçim senin.. Vaktin varken biraz daha araştırmanı ve incelemeni öneririm..

12. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Hmm verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim peki 500-600 litrelik bir akvaryuma kaç tane astranot koyabilirim ?

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

500 - 600 lt'ye güzel bir dekor ve 3-4 tane bence çok güzel olur.. Başlarda hiç balık yok gibi gelebilir ama ileriye dönük bir balık olduğu için boylandığında ideal sayı olduğunu anlayacaksınız.. Yavruyken almanızı tavsiye ederim.. İşin en güzel yanı başından sonuna kadar sizinle büyümesi.. Suyu çok pislettikleri söyleniyor.. Bunlara güzel birde filtrasyon lazım.. Temiz bir akvaryumda güzel bir beslenmeyle boylanmaları hem daha kısa sürer hemde seyrine doyum olmaz diye düşünüyorum.. Benim kisi fikir tabii ki genede sen araştırmaya devam et çeşit çeşit balıklar var.. Belki güzel ve renkli koloni sahibi olmak istersin o zaman çeşitler çoğalıyor sende biliyorsun ki.. Hayalinde ki akvaryum nasıl olucak onu düşün , sonra nasıl balık istediğini düşün.. Resimlere bak bol bol , youtube'tan videoları izle.. Ben tank kurmadan önce ki 2 ay sırf araştırarak geçirmiştim.. Petshoplara git canlı canlı bak resimde güzel gözükenin canlısı gözüne güzel gözükmeyebilir.. .8. Zor karar veren birisiyimdir sen bana bakma :)

14. safak

safak

Bence kesinlikle astronotlarınızı vermeyin bana göre astronot sarı prensese göre çok çok çok süper bir balık eğer astronotları satıp yerine sarı prenses alırsanız astronotlara yazık olur tabiki karar size kalmış :bilmem: ama bağımlılık yapan balıktır astronotlar biraz daha büyüsünler ne demek istediğimi anlarsınız. burda:gif

15. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Ben satıp almayacağım ikiside şuan akvaryumda mevcut zaten :) şuan ikiside bana çok zevkli geliyor ayırmadan birlikte beslemeyi düşünüyorum sizce çok sorun yaşarmıyım şuana kadar hiç bir kavgaları sataşmaları olmadı birbirlerine karşı bir tek bir ara yunuslar astronotlara vuruyorlardı ama şuan biraz büyüdü astronotlarım hiç bir sataşma yok büyüdüklerinde herhangi bir sorun yaşarmıyım ?

16. safak

safak

Kadircan birbirlerine küçüklükten beri alışmışsalar sonradan pek problem çıkacağını sanmıyorum.

Sayfayı Paylaş