1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astronotum iç parazit oldu yardım.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde safak tarafından 29 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar astronotum iç parazit oldu şimdilik metilen mavisi,vitamin ve oksijen tedavisi yapıyorum.İç parazite ne yapmalıyım?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Şafak;hayırdır ? Nasıl bir hastalık belirtisi var balıkta ? Karın çekilmesi felanmı ?

3. safak

safak

Yok tam aksine karında çok şişlik :) var balık kumun üstünde oturuyor.Bir kerede kuma sürtünürken gördüm.Ama yem vaktinde gelip yiyiyor.Metilen mavisi ve vitaminle üç gündün tedavi ediyorum iyileşmeye başladı.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Astronotum iç parazit oldu yard1m.

Metilen mavisinden beklenti nedir ? Yine vitamin takviyesini nasil uyguluyorsunuz ?

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bende demin tam Forum Efsaneleri konusunu okuyordum.. İç parazit ve metilen mavisi saat:gif

6. avci36

avci36

balığın kendini kuma sürtmesindeki belirti beyaz benek hastalığı belirtisi değilmiydi?

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Balığın kendini kuma sürtmesinin aslına bakarsanız tek bir sebebi yok.. Sudaki nitratın artmasıda balıklarda sürtünme hissini doğuruyor , parazit olayıda sürtünmeye sebep oluyor.Kimi zaman ortada hiçbir şey yokkende sürtünebiliyorlar.Ama tabii abartı bir şekilde sürtünüyorlarsa üzerine eğilmek ve ciddi bir şekilde gözlemlemek gerekiyor.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Astronotum iç parazit oldu yard1m.

Vitamin ekleme seklinizi ve nasil bir vitamin eklediginizi yazmamissiniz sanirim ?

Baliklarda dis parazit belirtisi olabilir surtunme hareketi ancak Volkan'in soyledigi gibi bunun yogunlugu ve baligin inatla kurtulmaya calismasiyla ciddiye almak gerek. Bazen bu gozlendiginde 3/1 su degisimiyle onlem alinir. Ancak benim basliktan anladigim sizin baliginizda bir ic tikanma soz konusu asil sorun olarak.Baliginiz sismis kum uzerinde yanilmiyorsam.

Benim size onerim konuyu yaptiginiz mudahale ve eklediklerinizi ve yine baliktaki asil sorunu tam yazmanizdir.

Cep mesaj...

9. safak

safak

Vitamini suya döküp takviyeliyorum.Ama iyileşmeye başladı karnındaki şişlikte inmeye başladı.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Geçmiş olsun diyelim o zaman. Ancak balığın düzelmesini suya eklediğiniz vitamine ve metilen mavisine bağlamamanızı öneririm. ;)

11. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY

Suya ilaç dökmenin bencede hiç bir faydası yok.
    İlaç tedavisi yeme karıştırılarak balığın ağzına enjekte etmeyle tedavi etmiş oluruz.Suyun içindeki bi balığa 3_5 damlanın ne faydası olacak.

Sayfayı Paylaş