1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Astronotumun rengi soluk

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde safak tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. safak

safak

Arkadaşlar aşağı yukarı 3 haftadır iki astronotumun rengi çok açıldı.Yeme gelmesine gelip yiyor ama yemi yedikten sonra çok az atmama rağmen kumun üstüne yayılıyorlar.Yem yedikleri için sağlıklarında ciddi bir şey olmadığını düşünüyorum ama renklerinin açılmasının sebebi su ile ilgili olduğunu düşünüyorum sizce hastamıdır?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Astronotumun rengi soluk

Renklerini soldurmaları akvaryum şartlarından olur. Yani su değerleri etki eder. Akvaryumdaki balıkların erkek ağırlıklı oluşundan renk soldurma sık görülür.

Ancak siz de tabana oturma oluşu erkek ağırlıklı akvaryum olma sebebini ortadan kaldırıyor. Bence bir damacana içme suyu ile su değişimi yapın ve durumu gözlemleyin. Oluşan farklılık size derhal su için fikir verecektir.

3. safak

safak

Astronotumun rengi soluk

Zaten dün akşam dip çekimi yaptım.Yalnız su değişimi için koyduğum su 1 gece dinlendirilmiş çeşme suyu biliyorum 1 gece az zaten her zaman 1 hafta bekletiyorum ama renkleri yüzünden aceleye geldi su.Şimdi hala öyleler ama gözlemlemeye devam edicem.Bir de temel abi zaten astronotların kuma yatması pek şaşırılcak bir şey değil genelde yemden sonra kumun üstüne yatarlar ama artık her yemden sonra yatıyorlar.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Astronotumun rengi soluk

Bu da ihtimaller arasında var ancak bu tarz hareketler genelde tıka basa yedirildiğinde olur. Mesela ciklit türleri akvaryumun bir kenarında toplanır karınları doyunca. O kadar çok yem veriyorsan bilemiyorum.

5. safak

safak

Astronotumun rengi soluk

Yok her birine 2-3 tane uzun sarı pond boyundaki etçil yem atıyorum.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Astronotumun rengi soluk

Bu yem miktarı fazla değil yani onları doyurup dibe çökertecek kadar değil. Siz su kalitesini düzenlemeye az miktardaki su değişimleriyle devam edin bence.

Sayfayı Paylaş