1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Atari Günlerimizi Yad edelim Varmı bunları hiç unutamayan Ne oyundu bunlar Be :)

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Hey gidi günler hey.. Atarime değerinden fazla fiyat vermişlerdi, sırf bu oyun için satmamıştım.Gerçekten çocukluğum bu ve buna benzer oyunlarla geçti benim.Yeniler bilmez.Ama eskiler görür görmez hatırlaycaktır.Bilmeyenler için söylüyorum.Tank 90 dediğimiz oyun 2D olup, iki player da oyananabilen bir oyun.Resimde de göreceğiniz gibi sarı tank biziz.Ve düşman Tanklarından korumamız gereken bir sembolumüz var.Kartal şeklindeki sembol vuruldumu oyun biter arkadaşlar.Vurulmaması için bütün düşman Tanklarını temizliyoruz.Düşman tanklarını vurdukça arada onları alt edebilmemiz için süpriz şeyler çıkıyor.Onların ne anlama geldiğiniz oynacıkça öğrenirsiniz.

Oyunu oynamak için çok basit bir emülatör kulanacaz.Emulator'ün içinde Tank 90 gibi atari oyunları var.Tank 90 ve Emulator'ü buradan indirelim.Rar'dan çıkarttıktan sonra "Nestopia.exe" adlı uygulamayı çalıştırın.Açılan pencereden "Dosya-Aç" Ve "Oyunlar" Klasöründeki "1200 Game.nes"ye tıklayıp açın.Ve bütün oyunlar karşınızda.Tank 90'ı seçecek oyuna başlıyabilirsiniz.
    https://rapidshare.com/#!download|8...r|2408|R~65466167C9338AFD94B5AC3E7792D85D|0|0
    Sadece Tank 90 Oyunu değil içerisinde tam 1200 adet oyun bulunmakta.

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Cevap: Atari Günlerimizi Yad edelim Varmı bunları hiç unutamayan Ne oyundu bunlar Be

Hey gidi günlerrrr.başında sabahlardık yav

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Atari Günlerimizi Yad edelim Varmı bunları hiç unutamayan Ne oyundu bunlar Be

Vallahi abi :)

4. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Naptın sen ya ,kitledin beni tank oyununa yine:D

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

:) Ama abi kilitlenmeyecek gibi bir oyun değilki yav gerçi klavyede atari kadar tadı çıkmıyor ama idare ediyoruz en sevdiğim bir Tank-90 2 Bomberman :)

6. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Mirac'cim aslinda sen atari kusagindan sayilmazsin ama paylasim icin sagol. :)

7. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Evet yaw görende seni benimle yaşıt sanacak miraç.

Sent from my GT-N7000

8. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Ateri için annem dantel dikmişti televizyonun ordan hiç kalkmıyodu çünkü ,ben okula babam işe gitmek istemezdi:D bir kuş vurma oyunu vardı orda kıh kıh kıh diye gülen köpeği asla unutmam:heyo:

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Nasıl oynanır bu oyun, çözüp geliyorum yarın. :)

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Ben en çok mario yu severdim işyerinde olduğum için indiremiyoruz eve gidersem indiririm tabi bu hafta evin yolunu da unuttum o ayrı bir mesele.

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Özdemir abi bizde atari yıl 1998 den beri vardı hiç durmadan oynardık neden sayılmıyormuşumki ?
    Temel abi Ö ve Ç tuşu Ateş etme tuşu diğerlerini zaten biliyorsunuz.

12. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Miraç bu atari denen meret 80 lerin sonuna doğru ortalığı kavurdu, o donemde 7-17 yaş arasında bir gençlik telef oldu. Nice nice koç yiğitler atari solonlarında devamsızlıklarını telef ettiler. tasdiknameyi aldılar. :). Continue 10...9...8...7...6...5...4...3...2...1 Game Over

13. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Doğrudur abi :) sabah 7 de 7.30 da bir uyanırdım okul vaktine kadar oynardım sonra okuldan gelir hemen bunun başına geçerdim Akşama kadar oynardım ders mers yapmak yok :)

14. Director

Director

İsim:
    burak
    Konuyu daha yeni gördüm. Arkadaşlar android telefon kullananlara tavsiye ederim markette nes atari vb. Konsollarin emulatorleri var. Oyunlar da ayrıca indiriliyor. Oyunları 1. İn 10000 şeklinde eski isimlerde bulunuyor :)

Sent from my GT-N7000

15. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Telefonum Okadar Kaliteli Değil :)

Sayfayı Paylaş