1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ATB - Red Dragon Protein Skimmer Motorları ve ATA Motor

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 11 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi kaliteli protein skimmerler doğal olarak kaliteli motorlar kullanIyor. Bir süre önce ciddi anlamda bu konu üzerine eğilmiş ve aslında güzel de kabarcık elde ettiğimiz motor modifiye etmiştik DIY bölümünde.

Ancak hedef aslında daha ilerisiydi yani bire bir kaliteyi yakalamak. Uzun arşatırmalar sonrası aslında pek tek motor olarak bulunamayan ATB-Red Dragon gibi motorların aslında tek el fabrikadan çıkmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu yakaladım. Araştırdım motoru bulamadım, acaba bir şahıs etiket mi yapmış yapıştırmış diye de düşündüm.

Pahalı ve kaliteli motorlara bakalaım;

Ben bunun peşindeyim;

Modifiye sonrası birebir olur. Fakat bulamadım motorları. Ne diyorsunuz tıpatıp aynı aslında. Araştırıp bulursak yukardaki motorlara göbek taşında kese yaptıracağım.

Düzenleme: 15 Mayıs 2016
    reis, Courageous, fth-94 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: ATB - Red Dragon Protein Skimmer Motorları ve ATA Motor

Temel abi Red dragon ile aynımı dersin ? Baksana etiket haricinde fark göremedim. Yalnız motoru bende bulamadım. Hatta hiç resmini bile göremedim :)

Acaba üreten fabrika artık Atb ve red dragonamı çalışıyor ?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Valla Fatih bir ucundan yakalasam motoru neler olacakta ben de bulamıyorum.

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS

Abi daha önce konuşmuştuk sanırım bu konuda. Red dragon ve Airstar italyada aynı fabrikadan çıkan fason motordur. Ama ATB aynı zamanda newjeti üreten firmayada skimmerları için newjet motoruda kullanmıştır. Biliyorsunki benim elimde kafa basma motorum ATB siyah yukarıdaki motordan. Bu motoruda red dragonu üreten aynı firma İtalya menşeli. Red dragon yada airstar diye bir motor yoktur aslında. Sadece üretim kalitesi seviyesi var. İyi üretim kötü üretim. Mesela 3500 lük red dragonun hava emişi ile airstarın 3500 lük motorunun hava emişi bir değil. Bubble king yani Royal excluesive (Alman) için üretilen motorun pahalı olması performansı ile alakalı. Örneğin benim skimmer 3800 su devri ve 1800 hava emişi var atb (avusturya). ben bunu çok araştırdım zamanında.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mutlaka öyledir Fatih, ancak acayip isimli motor birebir aynı dediğin motorlarla. Fiyatı uygundur doğal olarak diğerlerine göre ama şekli şemali modifiye için çok uygun. Hava emiş vb tasarımı sorun olmazdı bulunsaydı yeri.

6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS

Araştıralım abi. Geçen biliyorsun skimmer ve su basma motorumu komple söküp temizledim. Aklıma o an muazzam şeyler geldi aslında :).

7. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Şu motor işinin çözümü benim atman'ı çöpe atma tarihlerine denk gelirse çok güzel olur.

8. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Temelim bi rahat dur ,o motorlar 600-700 usd .:heyo:

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul