1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ATI PS Motor Tavsiyesi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde GETzREADY tarafından 5 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. GETzREADY

GETzREADY

Selamlar,resimdeki ps'de hangi motorları kullanmamı tavisye edersiniz.Eski bir model ancak çalışırkenki performansı harikaydı.Orjinal motorları bozulmuştu aquabee motyolar vardı onlarda rahmetli oldu.

ati ps motoru.jpg

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çift motor takma yeri varsa 2 adet Jebao 3000 modifiyesi güzel olur. DC veya değil fark etmez.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İbrahim Hoca'da Jebao DC 3000 vardı. Çırpıcılı bir pervane yapıp kullanılmıştı. Duruyorsa denenebilir diye düşünüyorum.

4. GETzREADY

GETzREADY

Aynen Temel abi, çift motor girişi var.Benim NAC66 nın yerine kullanmayı düşünüyorum.Çokta uygun bir rakama geldi gibi geldi bana.100 TL verdim.

Jebao DC 3000 ps motorumu çırpıcılı mı yoksa onuda mı modifiye etmek gerekir? Orjinal ps motoru ne olabilir?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 5 Temmuz 2015
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Orjinal olarak iki Bubble balaster 3000 güzel olur, tabii fiyat biraz artar ama güzel skimmer olur. Jebao hazır çırpıcılı var mı bilmiyorum ama modifiye edilebilir.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben benim Nac 66 ya tek DC 3000 modifiye ettim çokta güzel çalışıyor.
    Bir girişini şişe mantarı ile tıkadım ve motoron üstü suyun dışında ısınma yok çalışma derinliği 13 santim toplaması süper simsiyah...:)

Yasin1453 bunu beğendi.
  7. GETzREADY

GETzREADY

Bubble blasterler ne kadar ucuzmuş öyle bedava maşallah :D hele 2 tane olunca daha bi ekonomik oluyor :D

8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yeni nesil Atiler tek jeboa 3000 kullaniyor. Cirpici farki var. Ati cirpicisi bulabilirseniz teki bile yeter

9. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    Fish street te DC 2000 nin hazır cirpicili olanını 75$ fiyatla satıyorlar. İstersen bak 2. Adet alırsanız verim alırsın.

10. GETzREADY

GETzREADY

Arkadaşlar ps ile gelen 2 adet aquabee up 2000 çırpıcılı motoru bozuk zannediyordum,bana söylenen oydu.Temizledim,taktım ve şu anda canavar gibi çalışıyor.Tek eksikleri hava emiş parçalarını nereden bulabilirim?

11. GETzREADY

GETzREADY

Selamlar arkadaşlar,ps toplama verimi malesef çok düşük.Sorunun hava emişlerinden dolayı olduğunu düşünüyorum.Hava emişi için olan uygun parçayı nereden bulabilirim.Yada daha farklı nasıl bir çözüm üretebiliriz.Durum acildir.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hava emiş kısmında motor hortumunun ağzı açık olduğu sürece hava emiş verimi etkilemez, motorların hava emişleri zayıftır. Orjinal hava emiş kısmını bulsanda Aquabee ile tam verim alamazsın.

13. GETzREADY

GETzREADY

Aquamacroların hava emiş parçalarını kullandığım zaman sıkıntı yok gibi emiş iyi ama motorları değiştirecez anlaşılan motor alıp masraf etmeye değer mi yoksa yeni ps yolları mı görünüyor dersiniz* Bu ps ile uğraşırmıydınız siz olsanız?

14. GETzREADY

GETzREADY

Power cone IS motoru taksam işe yarar mı?

15. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    DC 3000 motor alınacak Alpiye verilecek fiber çırpıcılı modifiye yapılacak.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İçin rahat olsun olay gövdeden çok motorlarda. Bu gövdeye ister 2 adet Jebao 3000 veya tek ağzı kapatıp tek 5000 hazır çırpıcılı Bubble blaster ile 10 numara skimmer olur. Hava emiş odasına takılma 40 malzemeden oda yapılır, engel oluyorsa çıkar üstündekini hortumları kürdan kabına alttan tak. Sonra oda ayarlanır.

17. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Yada Tunze 9410 motor olabilir .

18. GETzREADY

GETzREADY

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim,atipowercone IS motolarının fiyatı 525 tl gibi bblaster 5000 ise 900 tl gibi bir rakam.Eğer ATI power cone IS motoru yeterli gelecekse onu alıp kullanayım ama illa bblaster derseniz biraz beklemem gerekecek sanırım.

19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tek DCT 4000 süper olur fiyatı 207 tl çırpıcıyı ben yaparım...
    http://www.akvaryummerkezi.com/KAFA-MOTORLARI,LA_313-2.html#labels=313-2

20. GETzREADY

GETzREADY

Bütün mesele bu resimdeki parçada.

Bubble blaster ps motoru.jpeg

Bu eksik olduğu için motorların verimi 0.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 8 Temmuz 2015

Sayfayı Paylaş