1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ati T5 Led aparatı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Toygar NİRON tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Merhaba ;

Şöyle bir fotoğraf gördüm. Bu aparatı aradım ama bulamadım. DIY gibi de durmuyor. Fikrinizi almak istedim.

veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  2. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bence dıy bir parça, iyice yakından bakınca belli oluyor.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence de DIY yapım bir parça bu.

4. biricikomer

biricikomer

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ömer BİRİCİK
    Firmanın insanları düşünüp kolaylık ve ucuz olsun diye bu tür eklemeli bir parça üreteceğini sanmıyorum.Olsa bile burda fahiş fiyata satarlar .Vaktiniz ve naktiniz varsa daha güzelini kendiniz yaptırabilirsiniz bence. Örneğin ben piyasadaki fahiş ürünler yüzünde kazıklanmaktan bıktım ve elimden geldiğince bazı ihtiyaçlarır dıy yapmaya çalışıyorum.Öğrencilikte var tabi..

5. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Atinin böyle bir ürünü yok ama bana göre dünyadaki en iyi armatürü yeni çıkardı hybrid adı altında rc mevcut konu ve on numara bir ürün

6. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ürünü buldum. Amerikan malı bir aparat. Ati gieseman gibi markaların T5 armatürleri için özel olarak üretilmiş. Ekipman Armatür ile kombine çalışabiliyor dimlenebiliyor. ReeefCentrel sponsorlarından reefgreek tarafından ithalatı yapılıyor. Bildiğim kadarıyla reefgreek in türkiye gönderimide mevcut. 200 dolar civarında bir fiyatı var. Amazon gibi siteler de de satışı bulunuyormuş.

Montimahir ve selcom2008 bunu beğendi.
  7. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Belirttiğin ürünlere kısaca Led Çubuk deniliyor. (Led light bar ) Uzakdoğu Fish-Street sitesinde bile bulabilirsin, armatüre montajı aşamasında ise hırdavatçıya uğraman gerekebilir.

8. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bunun aparatları armatüre göre veriliyormuş zaten kutu içeriğinde var. Bir kaç alternatifi.

9. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Montimahir bunu beğendi.
  10. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Ne sebeple Fatih Bey? Mesela siz ne suredir Led kullaniyorsunuz?

Huzur Doğadadır!

11. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    4 aydır LED kullanıyorum. son bir ayda 4x T5 ekledim. İki durumda da Gözle görülür büyüme var mesela tankı ve suyunu yenilediğim tankımdaki spslerimde son 1 ayda 0,5/1 cm büyüme mevcut. Ben reef centralda bu armatürü ve diğer kombinasyonları kullananların yorum ve tanklarını uzun süredir takip ediyorum. Maalesef ki Türkiye 'de satışı mevcut değil. Ati uyanıklık yaparak LED i t5 le desteklemeleri 10 numara. Doğru LED ile SPS olur. Ülkemizde adam gibi SPS yapanların tanklarında 12x yada en az 10x t5 mevcut, bazıları ışık şiddetini fazla ayarlamadan yani litre başına en az 1,5 yada 2 watt vermeden SPS olmaz diyerek işin işinden çıkıp sıyrılıyoruz. Kombinasyonda ayrı mesele tartışmaya açık.

12. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    T5 ler lede e gore daha fazla buyume sagliyor. ledin en buyuk artisi gorsellikden ibaret olabilirmi? Led le hazirlanmis uzun soluklu akvaryum pek yok olanlar T5 destekli. Ben bahsettiginiz armuturu beyeniyorum cunku T5 kullanmak ama led gorselini yakalamak istiyorum. Bence mesafe ve dagalim konusu henuz net digil. Led le basari yakalayan akvaryumlarda led mesafesi 1 m nin uzerinde oluyor mesela. Birde bu isin ticaretini yapanlar hala T5 kullaniyor kaldiki guc tasarrufu led de maliyeti ciddi oranda dusurdugu halde. Bu gun aldigim bir bilgi led in fosforlu mercanlari daha iyi gorsellemkten ibraret oldugu idi. Ben denemedim bilmiyorum ama denemekde isterdim

Huzur Doğadadır!

Sayfayı Paylaş