1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Atman 6 Çıkışlı Hava Motoru

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde srdrgkdmr tarafından 24 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir
    Atman 6 Çıkışlı Hava Motoru almak istiyorum. Kullanan ve memnun olan, olmayan veya alternatif tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Atman 6 Çıkışlı Hava Motoru

Neden Atman 6 Çıkışlı Hava Motoru? Fazla sayıda akvaryuma mı, hacmi fazla akvaryuma mı vb?

3. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Küçük bir üretim seti düşüncem var onun için toplamda 9 akvaryum (35-40 lt pipolar için) birde artemia için olacak 6 çıkış yeterlidir diye düşündüm olur mu sizce?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kesinlikle olmayacağından emin olabilirsin. Hava motoru ile filtrasyonu ve oksijeni bu tarz bir hava motoru ile sağlayabilirsin ama çok daha güçlü olmalı. Yahut bence daha profesyonelce düşünmelisin. Adı üstünde set olacak. Set demek alt alata akvaryumlar demektir. Böyle bir durumda tüm sistemin filtrasyon ihtiyacı set altında gerçekleşirse iyi olur. En alttan su ilk en üste basılır ve akvaryumları dolaşarak tekrar aşağı iner.

Yahut çok daha güçlü bir hava pompasına ihtiyacın var.

5. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Lepistes üretmek için kullanacağım ve pipo filre yeterli olur düşüncesindeyim siz bana sump sistemimi yapmamı tavsiye ediyorsunuz?

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Alt sump evet, çok daha etkili olur filtrasyonları akvaryumların. Pipo filtreler çalışmaz değil bu hava motoruyla ama her bir pipo filtreye vereceği güç yeterli gelir mi güç olarak orada biraz düşüncelerim var. Gücünü bilemiyorum tam olarak o modelin ama alt sump en güzel çözüm olur ve pipo filtre süngerlerinin temizliği vs işlemleri olmaz. Alt taraftan elyaf değişir ve diğer malzemeler yıkanarak devam edilir.

7. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Ben yinede sumptan yana değilim en azından böyle küçük bir set ve lepistes üretimi için, hem hastalık vs. gibi sorunlarda diger tanklarada bulaşmaması açısından sump sisteminin uygun olmıycanı düşünüyorum, pipo filtreler su altında kolaylıkla temizliği yapılabiliyor diye biliyorum ayrıca tankların boyutları çok küçük 35lt bukadar boyut için sumpa gerek olmıycanı düşünüyorum ve sadece pipo veya corner filtre yeterli olur kanaatindeyim yalnız bunlara yetecek yani toplamda 10tane 35 lt ye yetecek hava basan bir motor tavsiyesine ihtiyacım var, cevabınız için çok teşekkür ederim saygılar,,,

8. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

güncel....

9. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Bu tip bir hava motorunun çıkışlarını 2 ye bölsem ikisindende gelen hava miktarı yaklaşık 40lt lik bir akvaryumum filtrasyon işini (pipoveyacorner filtre) görürmü yeterli gelirmi yoksa azmı kalır?

10. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Hava çıkışlarını bölmek ile pipo filitreler çalışır ama hava motoru gücü önemlidir.Her şekilde pipo filtre çalışır vede iş yapar da güç önemli.:heyo:

11. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Güçlü filtre olmaz bence ama Teoman beyin dediği gibi illaki az veya çok filtrasyon yapar.Güçlü hava motoru alın bence pipo filtre için. ATMAN HP-12000 modeline bakın.

12. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Teoman bey aslında benimde sormak istediğim bu mesela atman 6 çıkışlı hava motoru alsam ve her çıkışını ikiye bölsem her çıkış yaklaşık40lt lik bir akvaryumun filtrasyonu için gerekli ve verimli hava çıkışını sağlarmı?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kaç akvaryum olacak ki 6 çıkışı bir de ikiye böleceksin? Tek çıkış ver pipo filtreye olduğu kadar madem.

14. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Osman bey cevabınız ve tavsiyeniz için teşekkürler tavsiye ettiğiniz model on çıkışlı olarak kullanılması öneriliyor benim işimi fazlasıyla görür yalnız fiyatta anlaşamadık sizinle:) çünkü fiyatı bana göre çok fazla geldi ben daha ekonomik yoldan işimi halletmek istiyorum tabi mümkünse o yüzden atman 6 çıkışlı işimi görürmü acaba ne derece?

15. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Temel bey cevabınızı geç farkettim kusura bakmayın 6tane40lt, 1tane30lt, 1tane25lt, 1tanede 2ye böldüğüm 200lt lik akvaryum var birde bunlara ilave olarak artemia çıkartmak için kullanacağım, bukadar akvaryuma 6çıkışlı yetmezmi acaba?

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Serdar kaçıncı bence yetmez ifadesini kullandım hatırlamıyorum ama gene yazayım benim fikrim yetmez.:)

17. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Temel bey teşekkürler ama yetsin işte neolur sanki para gidiyo para:)

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İyi güzel ama yetmez ve işini görmez ise bir tane daha alınca daha çok gidecek ama. O yüzden bir kere almak daha iyi.

19. srdrgkdmr

srdrgkdmr

İsim:
    serdar gökdemir

Haklısınız Temel bey işin esprisi işte, ben belki ekonomik bir çözüm olur diye düşünmüştüm neyse daha büyük boylara bakacağım artık

20. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Resun GF-180 Ondört Çıkışlı Hava motoru gibi bişey tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş