1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Atman F1 Dış Filtre 300 Lt-Nasıl Dış Filtredir Performansı Nedir?

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 7 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Atman F1 Dış Filtre 300 Lt

Dış filrelerin son derece çeşitli olması seçim konusunda kafa karışıklığı yaratıyor. Belirli güçler bu filtrelerin tanıtımında öne çıkarılıyor ve güç göstergeleri doğal olarak akvaryumların hacimlerine göre belirleniyor. Atman F1 Dış Filtre 300 Lt ekipman olarak aşağıdaki özellikleri sergiliyor. Akvaryumdaki hacim orantısına bakarsak 150-200 Litre akvaryumlarda kullanılmak açısından uygundur. Daha zengin seçenek için Akvaryum Malzemeleri adlı bölüme bakabilirsiniz.

Saatte 300 litre su çevirme kapasitesine sahiptir. Ürün içinde hediye filtre elemanları veriliyor.

Gücü: 15 Watt
    Voltajı: 220V/50Hz
    Sepet Sayısı :2 adet
    Musluk uzunluğu hariç yaklaşık boyutları : 28 x 18.5 x 18.5 cm

Kullanımında dikkat edilmesi gerekenler.

Tüm dış filtreler gibi akvaryumdan aşağı kalacak şekilde çalıştırılmalıdır. Suyun giriş ve çıkış kısımlarına hortumlar ilk olarak takılarak içerisinde yer alan filtre sepetlerine akvaryum ihtiyacına göre karbon, elyaf, seramik gibi filte görevi görecek malzemeler yerleştirilir. Bakım sırasında fişte unutulmamalıdır. Düzenli temizlendiğinde performansı artacaktır. Filtrenin takılacağı priz topraklı olmalıdır. Filtrenin takılacağı priz ıslanmayacak şekilde kablo gücüne sahip olmalıdır.

Daha efektif filtrasyon sağlamak için filtre sepetlerine malzemeler yerleştirilirken suyun kenar boşluklardan geçmemesi için tam dolu olması önerilir. Biyolojik filtre malzemeleri kullanılıyorsa temizlik aşamasında bu malzemeler akvaryum suyu ile yıkanmalıdır. Mekanik ağırlıklı bir filtrasyon yapılıyorsa çeşme suyu kullanılabilir.

2. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Cevap: Atman F1 Dış Filtre 300 Lt-Nasıl Dış Filtredir Performansı Nedir?

Temel abi sen daha iyi bilirsin ama bir dış flitrenin akvaryum hacmini satte ortalama 3-4 kez çevirmesi gerekir efektif bir flitreasyon için diye biliyorum. Bu açıdan baktığımızda 300 lt/h bir dış flitreyle maksimum 100 ltrelik bir akvaryum temizlenebilir. Tabi benim dediğim chiclid türü balıkların beslendiği bitkisisiz akvaryumlar için geçerli. Bitkili akvaryumlarda bitkiler biyolojik flitrasyona yardımcı olduğundan bu kapasitedeki bir dış flitre 150-200 lt lik bir akvaryumda verimli olabilir. Onun dışındaki akvaryumlarda tek başına yetersisz olacağı kanısındayım.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Haklısın Gökhan ama ürün açıklaması bu yönde. Fakat dediğin gibi aslında akvaryum yükü veya türü belirleyicidir bu konuda.

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Bence akvaryum malzemesi olunca düşüncem küçük çocuklara nasıl bir beden büyük alınır.Büyüyüncede giysin diye akvaryum malzemeleride bir hatta birkaç beden büyük alınmalı ki akvaryumu büyütüncede kullanılabilsin...:crazy1::crazy1::crazy1::D

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aynen buna katılıyorum. Dış filtrelerin debilerinin veya güçlerinin farkı aşırı boyutlarda değil çok çok büyük satın alınmazsa. Ortalama dış filtreler seçiliyorsa güçlü olana yönelmek gerek.

6. snrgvn

snrgvn

İsim:
    Soner Güven

Arkadaşlar öncelilkle hepinize iyi günler diliyorum.Ben de 1 metre uzunlugunda akvaryum var hacmi 150 lt hangi dış filtre markalarını önerirsiniz bana?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Konudaki model uygun mesela. Marka olarak bakmak için aslında ayrılan bütçeyi bilmek gerek. Eheim fiyat ve marka olarak ön planda. Eheim düşünülürse Classic 2215 modelinden başlayan birçok model uygundur. Atman uygun fiyatlı ve beğenilen bir dış filtredir.

Sayfayı Paylaş